Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piłka nożnaGetty Images / Laurence Griffiths / Piłka nożna

Niebywała sytuacja we Francji. Dwóch piłkarzy AJ Auxerre pobiło się między sobą

Tomasz Skrzypczyński
Do zaskakującej sytuacji doszło pod koniec piątkowego meczu drugiej ligi francuskiej. Między dwoma graczami AJ Auxerre doszło do bójki, a rozdzielać obu musiał piłkarz przeciwnej drużyny. Obaj zawodnicy wylecieli z boiska z czerwonymi kartkami.

Spotkanie 30. kolejki Ligue 2 zupełnie nie wyszło drużynie AJ Auxerre. Piłkarze byłego mistrza Francji wysoko przegrali na wyjeździe z Quevilly Rouen 1:4, choć to oni strzelili w tym meczu pierwszego gola.

O wielkiej frustracji zawodników gości świadczy najlepiej sytuacja, do której doszło na około dziesięć minut przed końcem. Podczas akcji gospodarzy, w okolicy środka boiska doszło do bójki... dwóch zawodników AJA, Pierre'a Polomat i Mickaela Barreto.

Obaj czarnoskórzy piłkarze zaczęli się szarpać, co zmusiło sędziego do przerwania gry. Po chwili zawodników musiał rozdzielać jeden z graczy gospodarzy, co świadczy o niecodzienności zdarzenia.

Arbiter nie miał wyjścia i pokazał obu czerwone kartki.

Klub z Auxerre wydał oświadczenie, w którym czytamy o zażenowaniu całą sytuacją i potępia obu zawodników, którzy zdaniem władz splamili swoim zachowaniem honor klubu.

"Cały klub czuje wielki wstyd z powodu skandalicznego zachowania dwóch piłkarzy. Takie zachowania nie mogą się obejść bez konsekwencji. Na początku przyszłego tygodnia zostaną oni poddani procedurom dyscyplinarnym" - czytamy.

"Obaj zawiedli nie tylko samych siebie, ale także kibiców, kolegów z drużyny i wszystkich, którym zależy na naszym klubie. Nam przyświecają zupełnie inne wartości" - głosi oświadczenie byłego mistrza Francji.

AS Monaco pokazało charakter w starciu z Lille OSC, udział Kamila Glika w akcji bramkowej