Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piłka nożna Getty Images / Laurence Griffiths / Piłka nożna

Czołowy albański klub oskarżony o ustawianie meczów. Grozi mu drakońska kara od UEFA

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Czarne chmury nad Skenderbeu Korcza. Siedmiokrotny mistrz Albanii za ustawianie meczów może być na 10 lat wyrzucony z europejskich pucharów. Taką karę na klub może nałożyć UEFA.

W siedmiu ostatnich sezonach Skenderbeu Korcza sześciokrotnie zdobyło mistrzostwo Albanii. Klub ten grał też w fazie grupowej Ligi Europy. Jednak na kolejne sukcesy w europejskich pucharach fani Skenderbeu mogą długo poczekać. Ze śledztwa dotyczącego ustawiania wyników meczów wynika, że ekipa z Korczy jest zamieszana w ten proceder.

W obronę klub wzięli kibice. Na ulicach miasta tysiące z nich protestowało przeciwko sankcji. "Nie zabijajcie naszych marzeń" - głosił jeden z transparentów niesionych przez fanów. Kara dla Skenderbeu wydaje się być jednak tylko kwestią czasu.

UEFA nie opublikowała raportu komisji dyscyplinarnej, ale z przecieków wynika, że albański klub ustawiał wyniki meczów. Pojawiły się nawet doniesienia, że Skenderbeu powiązany był ze zorganizowaną grupą przestępczą.

W przeszłości klub z Korczy był już karany przez UEFA za to przewinienie. W sezonie 2016/2017 nałożono roczne wykluczenie z europejskich pucharów. Był to pierwszy etap procesu przeciwko siedmiokrotnemu mistrzowi Albanii. Klub miał uzyskiwać wielkie zyski z nieprzepisowej działalności na globalną skalę.

- Nasz dział prawny postępuje zgodnie z procedurami koniecznymi dla tej sprawy i wyraża przekonanie, że zakończy się ona pozytywnie dla Skenderbeu - głosi oświadczenie klubu. UEFA ma podejrzenia wobec meczów przeciwko Sportingowi Lizbona (1:5) i Lokomotiwowi Moskwa (0:3).

ZOBACZ WIDEO Mecz jak trening. FC Barcelona z kolejnym zwycięstwem [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Skenderbeu Korcza powinno być wykluczone z europejskich pucharów na 10 lat?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • Zgłoś
  A juventus na ile był zdyskwalifikowany za korupcję i ustawianie meczy ??? Kary zależne od tego z jakiej części europy jest klub. Złodzieje makaroniarskie jeszcze lige ,,miszczów''
  Czytaj całość
  wtedy wygrali po ustawianym ,,miszczu kraju''
  • yes Zgłoś
   "Grozi mu drakońska kara od UEFA" - kara drakońska znaczy "surowa". Jeżeli taką zastosuje UEFA, to nie wiadomo co to może znaczyć. Mówią, że: "punkt widzenia zależy od punktu
   Czytaj całość
   siedzenia"...

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL