Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski U-21 WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: reprezentacja Polski U-21

Kilkanaście meczów polskich reprezentacji. Młodzieżowcy walczą o mistrzostwa Europy, atrakcyjni rywale

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Najbliższa przerwa reprezentacyjna będzie obfitować w ciekawe pojedynki. Na boisko wybiegnie nie tylko drużyna Adama Nawałki, ale też kadry młodzieżowe, które mają atrakcyjnych rywali.

Seniorska ekipa Biało-Czerwonych rozegra towarzyskie potyczki z Nigerią (w piątek we Wrocławiu) oraz Koreą Południową (we wtorek na Stadionie Śląskim w Chorzowie) i to są najważniejsze wydarzenia.

Interesująco zapowiada się też spotkanie eliminacji mistrzostw Europy U-21. 27 czerwca podopieczni Czesława Michniewicza podejmą (na Arenie Lublin) Litwę.

Przygotowania do mistrzostw świata U-20, które w 2019 roku odbędą się w Polsce, rozpoczyna również reprezentacja w tej kategorii wiekowej. Objął ją Jacek Magiera, a pierwszymi sprawdzianami będą mecze z Anglią (22.03 w Bielsku-Białej) oraz Niemcami (27.03 w Guetersloh).

Kadra U-19 rozegra turniej Elite Round, którego stawką jest awans do mistrzostw Europy. Podopieczni Dariusza Dźwigały zmierzą się z Czechami (21.03), pełniącymi funkcję gospodarza Włochami (24.03) oraz Grecją (27.03) W czterozespołowej stawce awans do turnieju finałowego (16-29 lipca w Finlandii) wywalczy tylko najlepszy.

Reprezentacja U-17 walczy z kolei o udział w mistrzostwach Europy swojej kategorii wiekowej i będzie mieć nieco łatwiejsze zadanie. Zagra bowiem u siebie (spotkania zaplanowano w Głogowie i Legnicy), jej rywalami będą Gruzja (21.03), Macedonia (24.03) oraz Irlandia (27.03), zaś awans do finałów w Anglii wywalczą nie tylko zwycięzcy każdej grupy, lecz również siedem najlepszych drużyn z drugich miejsc (uwzględniając bilans z przeciwnikami z pierwszej i trzeciej pozycji w swojej grupie).

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #17. Będą nowości na MŚ 2018. Tomasz Iwan: Trudno to opisać

Czy w towarzyskich meczach z Nigerią i Koreą Południową Polacy odniosą dwa zwycięstwa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL