WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Claudio Villa / Na zdjęciu: Davide Astori

EA Sports uhonorowało Astoriego. Piłkarz zostaje w grze FIFA 2018

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Firma EA Sports, producent FIFA 2018, poinformowała, że zmarły na początku marca Davide Astori pozostaje w grze. W ten właśnie sposób chce uhonorować włoskiego piłkarza.

Szefowie EA Sports przed podjęciem takiej decyzji skonsultowali się z działaczami ACF Fiorentina, której Davide Astori był kapitanem.

To sami szefowie klubu zaproponowali, aby ich były już piłkarz nadal pozostał w grze. Jednocześnie przedmioty związane z Włochem w FIFA Ultimate Team nie będą już dostępne. 

Twórcy FIFA 2018 raz jeszcze wyrazili głęboki żal z powodu nagłej śmierci Astoriego i przesłali szczere kondolencje najbliższym piłkarza, władzom klubu oraz fanom.

Były obrońca Fiorentiny został znaleziony martwy w pokoju hotelowym 4 marca. Astori i pozostali koledzy z klubu szykowali się do wyjazdowego spotkania z Udinese Calcio. Zmarł w wieku 31 lat. Przyczyną śmierci były kłopoty z sercem. 

W Fiorentinie Astorii występował przez trzy lata. Zagrał w 91 spotkaniach dla tej drużyny i strzelił 3 bramki.

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Krychowiak: Po moim strzale był golLiga włoska na żywo! Kliknij i oglądaj LIVE mecz ACF Fiorentina - SSC Napoli

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL