WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Faouzi Ghoulam (z lewej) i Maurizio Sarri (z prawej)

Milik i Zieliński zostaną bez trenera? AS Monaco kusi Maurizio Sarriego

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
SSC Napoli pod wodzą Maurizio Sarriego walczy o mistrzostwo Włoch. Jednak już wkrótce zespół Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego może zostać bez trenera. Sarrim interesuje się AS Monaco.

Po trzydziestu kolejkach SSC Napoli traci do liderującego Juventusu Turyn tylko 4 punkty i wciąż ma realne szansę na zdobycie mistrzostwa Włoch. Praca Maurizio Sarriego doceniana jest nie tylko we Włoszech, ale i w całej Europie. Nie jest wykluczone, że trener Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego wkrótce przeniesie się do innego klubu.

Włoskim szkoleniowcem zainteresowane jest AS Monaco. Według włoskich mediów klub ten jest w stanie zagwarantować trenerowi kontrakt w wysokości 6 milionów za sezon. Sarri nie komentuje tych doniesień. Pytany o możliwą przeprowadzkę odpowiada, że liczy się dla niego walka o mistrzostwo Włoch.

Zdaniem działaczy AS Monaco, Sarri jest odpowiednim człowiekiem, by zadbać o rozwój młodych piłkarzy klubu z Księstwa Monako. SSC Napoli to zespół, który budowany jest w podobny sposób co mistrzowie Francji. Władze klubu Kamila Glika są pod wrażeniem pracy, jaką Sarri wykonał w Neapolu w ciągu ostatnich trzech lat.

Szkoleniowca SSC Napoli do zmiany pracy skusić mają pieniądze. Sarri jeszcze kilka lat temu nie myślał o tym, że będzie mógł zarabiać tak ogromne kwoty. Ofertę z Monako będzie musiał dobrze przemyśleć. W Neapolu ma pewną pozycję, a przenosiny do nowego klubu zawsze są niewiadomą.

Kamil Glik był bliski strzelenia gola [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Maurizio Sarri powinien zostać trenerem SSC Napoli?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL