Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Cristiano Ronaldo strzelający gola przewrotką z Juventusem Getty Images / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo strzelający gola przewrotką z Juventusem

Cristiano Ronaldo jak młody bóg. Wiek nie pasuje do jego ciała

Dawid Borek
Dawid Borek
Cristiano Ronaldo w lutym skończył 33 lata. Zdecydowanie młodsze jest jego ciało. Parametry Portugalczyka są po prostu niesamowite.

Cristiano Ronaldo dotarł na piłkarski szczyt nie tylko dzięki wrodzonemu talentowi. Portugalczyk wiele godzin poświęcił też na treningi, między innymi na siłowni. Efekty są widoczne gołym okiem.

Najnowsze badania wykonane przez sztab trenerski Realu Madryt wykazały, że wiek biologiczny Ronaldo to 23 lata, a więc o 10 lat mniej, niż jego rzeczywisty. Gwiazda światowej piłki może pochwalić się ponadto poziomem tkanki tłuszczowej na poziomie siedmiu procent, gdy średnia wśród piłkarzy to około 10-11 procent. 

Ronaldo przewyższa też innych profesjonalnych zawodników, jeśli chodzi o masę mięśniową. W przypadku Portugalczyka wynosi ona 50 procent, gdy wśród innych piłkarzy zwykle nie przekracza 46 procent.

Warto też wspomnieć o potężnym wyskoku Ronaldo, który zaprezentował w meczu z Juventusem Turyn. Przy magicznym strzale z przewrotki jego noga znalazła się na wysokości 230 cm.

Takie osiągnięcia w wieku 33 lat to wynik niesamowity.

Należy jednak zaznaczyć, że Ronaldo nie jest liderem w każdej możliwej kategorii. Na boisku nie osiąga choćby takiej prędkości jak Leroy Sane. Piłkarz Manchesteru City jest w stanie pobiec nawet 35,48 km/h, gdy gracz Realu osiąga "tylko" 33,25 km/h.

ZOBACZ WIDEO Dwa prezenty Atalanty. Przełamanie Sampdorii z Polakami w składzie [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Rozgrywki La Ligi możesz oglądać w WP Pilot

Czy Ronaldo to obecnie najlepszy piłkarz na świecie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL