Najnowsze Wyniki/Kalendarz
race odpalone przez kibiców East News / AP / Na zdjęciu: race odpalone przez kibiców

Skandal w Argentynie. Kibice rzucali na boisko ładunki wybuchowe

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Mecz argentyńskiej Superligi pomiędzy ekipami Colon i Velez Sarsfield został przerwany po dwudziestu minutach. Powodem takiej decyzji arbitra były ładunki wybuchowe rzucane przez kibiców na boisko.

Fani w Ameryce Południowej znani są z żywiołowych zachowań. Wspierają oni swoje ukochane kluby na wiele sposobów, a niektóre z nich wywołuję ogromne kontrowersje. Tak było podczas spotkania drużyn Colon i Velez Sarsfield. Kibice gospodarzy w ciągu kilkudziesięciu sekund na boisko rzucili trzy ładunki wybuchowe.

Jeden z nich znalazł się w pobliżu bramkarza przyjezdnych, Cesara Rigamontiego. Olbrzymi huk ogłuszył golkipera. Z kolei arbiter spotkania jednoznacznie dał do zrozumienia, że jeśli kibice się nie uspokoją, to będzie zmuszony przerwać pojedynek. Fani nie zamierzali jednak go słuchać.


Po chwili doszło do kolejnej eksplozji i sędzia momentalnie podjął decyzję o przerwaniu pojedynku. Mecz nie został już wznowiony i najprawdopodobniej zostanie zweryfikowany jako walkower dla drużyny przyjezdnych.

Jak donoszą argentyńskie media, zachowanie kibiców było spowodowane ich protestem przeciwko klubowym władzom. Jakiś czas temu zarząd zdecydował o zakończeniu finansowego wspierania wyjazdów fanów na wyjazdowe mecze.

ZOBACZ WIDEO Inter ukarany za nieskuteczność. Szczęśliwe zwycięstwo Torino FC [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL