Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gianni InfantinoGetty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Gianni Infantino

FIFA odda kontrolę nad dwoma nowymi turniejami? Tajemnicze konsorcjum oferuje 25 mld dol.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Inwestorzy z Bliskiego Wschodu i Azji mieli złożyć FIFA lukratywną propozycję. Za kwotę 25 mld dol. chcą przejąć kontrolę nad nowymi rozgrywkami - rozszerzoną formułą KMŚ i Światową Ligą Narodów.

Prezydent FIFA, Gianni Infantino, przekazał działaczom światowej federacji, że otrzymał ofertę od inwestorów z Bliskiego Wschodu i Azji, którzy są gotowi zapłacić 25 mld dol. za przejęcie kontroli nad organizacją rozszerzonej wersji Klubowych Mistrzostw Świata, a także nowymi rozgrywkami dla reprezentacji - Światową Ligą Narodów. O sprawie napisał "The New York Times".

Działacze FIFA na spotkaniu w Bogocie, które odbyło się w ubiegłym tygodniu, odrzucili jednak propozycję debaty na temat lukratywnej oferty ze względu na brak szczegółowych informacji. - Już sam fakt, że Infantino próbował przeforsować projekt świadczy o słabej kondycji finansowej światowej piłki nożnej - komentuje amerykański dziennik.


- Ewentualna sprzedaż nowych turniejów przez FIFA podmiotom zewnętrznym stanowiłaby istotną zmianę w modelu biznesowym federacji, który polega na czerpaniu dochodów ze sprzedaży biletów, sponsoringu i praw medialnych z imprez - czytamy na stronach "The New York Times".

Z drugiej strony gazeta zauważa, że potężny zastrzyk finansowy za oddanie obu turniejów pomógłby Infantino w jego dążeniach do zwiększenia przychodów i przywrócenia zysków FIFA, które ucierpiały w wyniku skandalu korupcyjnego w 2015 r.

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #19. "Robert, uciekaj. W Niemczech już nic nie osiągniesz"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL