Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Hasan Salihamidzić (z lewej) i Niko KovacGetty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Hasan Salihamidzić (z lewej) i Niko Kovac

Bayern odpowiada Bobiciowi. "Zachowaliśmy się uczciwie"

Dawid Borek
Dawid Borek
Bayern Monachium broni się przed atakami Frediego Bobica. - Jego słowa są oburzające - uważa menedżer Bawarczyków. - Zachowaliśmy się uczciwie - dodaje dyrektor sportowy mistrzów Niemiec.

Bawarczycy w piątek potwierdzili, że Bayern Monachium w przyszłym sezonie poprowadzi Niko Kovac, obecnie trener Eintrachtu Frankfurt. Dyrektor sportowy klubu znad Menu Fredi Bobić zdenerwował się, że mistrzowie Polski ogłosili nazwisko szkoleniowca wcześniej, niż ustalono.

- To zachowanie, którego dotąd nie widziałem na poziomie Bundesligi. Informacja wypłynęła bez porozumienia z nami. To oznaka braku szacunku, jest to nieprofesjonalne i irytujące - skrytykował Bobic.

Na odpowiedź ze strony Bayernu nie trzeba było długo czekać. - Rozumiem rozczarowanie Bobica, ale jego słowa były nie na miejscu - przyznaje Hasan Salihamidzić dla telewizji "Sky". - Nie mogłem wiedzieć, że informacja o trenerze wyjdzie w czwartkowy wieczór (właśnie wtedy napisał o tym "Sport Bild") - dodaje dyrektor sportowy Bayernu.

Bawarczycy uważają nawet, że Eintracht powinien być im wdzięczny. - Z drugiej strony mogliśmy powiedzieć Eintrachtowi o tym transferze dopiero w połowie maja. Myślę więc, że jako Bayern zachowaliśmy się uczciwie, bowiem daliśmy klubowi z Frankfurtu cztery tygodnie na oswojenie się z tą sytuacją - stwierdza Salihamidzić.

- Słowa Bobica są oburzające - komentuje z kolei Uli Hoeness, dodając, że Bawarczycy załatwili transfer Niko Kovaca bardzo profesjonalnie. Menedżer Bayernu Monachium nie chce jednak zdradzić, od kiedy mistrzowie Niemiec negocjowali z Kovacem. - Nie jesteśmy w prokuraturze - ucina temat.

Kovac podpisał z Bayernem trzyletni kontrakt.

ZOBACZ WIDEO LM: Bayern pokona Real, a Lewandowski odejdzie? "Bayern będzie mu jeszcze wdzięczny"

Czy Eintracht ma słuszne pretensje do Bayernu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL