Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Legendarny Nigeryjczyk zagra w Polsce!?

Marcin Foltyn
Marcin Foltyn
Jeden z najlepszych piłkarzy w historii afrykańskiego kontynentu Nwankwo Kanu być może będzie występował w przyszłym sezonie na boiskach polskiej ekstraklasy - donosi Fakt.

Wybierany dwukrotnie najlepszym piłkarzem Afryki, były gwiazdor reprezentacji Nigerii, być może będzie grał w przyszłym sezonie w barwach krakowskiej Wisły. Dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata i złoty medalista olimpijski z Atlanty opuszcza FC Portsmouth.

Agent zawodnika a zarazem jego przyjaciel Onyebuchi Abia rozmawiał już z zawodnikiem na temat kilku ofert w tym z Wisły Kraków. Biała Gwiazda nie jest obcym klubem dla Nwankwo Kanu. Nigeryjczyk czeka teraz na ruch ze strony zespołu mistrzów Polski.

– Jest zainteresowanie ze strony Kanu, ale teraz wszystko zależy od możliwości finansowych polskiego klubu. Wisłę Kraków znamy i wiemy, że to czołowy klub w Polsce - przyznaje agent zawodnika, Onyebuchi Abia.

Zakup tak doświadczonego i uznanego piłkarza jak Kanu, byłby z pewnością kosztowny dla Wisły. Bogusław Cupiał musiałby sięgnąć głęboko do kieszeni, bowiem Kanu kosztowałby z pewnością co najmniej milion euro. W dodatku jego kontrakt byłby jednym z najwyższych o ile nie najwyższym w Polsce.

Nwankwo Kanu w przeszłości był piłkarzem m.in. Ajaxu Amsterdam, Interu Mediolan, Arsenalu Londyn, West Bromwich oraz ostatnio Portsmouth. Kanu jest także 74-krotnym reprezentantem Nigerii.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

PRZEJDŹ NA WP.PL