WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Paweł Berek / Na zdjęciu: Zdzisław Kręcina

Zdzisław Kręcina rozkręca się na Twitterze. Przypomniał wpadkę Joanny Muchy

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Zdzisław Kręcina odniósł się na Twitterze do słynnego pytania byłej minister sportu Joanny Muchy, sugerując, że to ona powinna "wybrać" mistrza Polski w Lotto Ekstraklasie.

W miniony piątek były sekretarz Polskiego Związku Piłki Nożnej Zdzisław Kręcina założył konto na Twitterze. Szybko zyskał dużą popularność, obecnie ma ponad 15 tysięcy obserwujących.

Minęło kilka dni i Kręcina najwyraźniej rozkręca się w mediach społecznościowych. W poniedziałek działacz zamieścił wpis, w którym skomentował aktualną sytuację w Lotto Ekstraklasie.

Aktualnie liderem Lotto Ekstraklasy jest Lech Poznań, a punkt straty do niego mają Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa. Wszystkie trzy drużyny w ostatniej kolejce przegrały swoje spotkania (i to u siebie), co spotęgowało żarty i porównaniu walki o tytuł mistrzowski do wyścigów ślimaków lub żółwi.

Kręcina zasugerował, że to... Joanna Mucha mogłaby "wybrać" mistrza kraju w sezonie 2017/18 Lotto Ekstraklasy. Internautom bardzo się to spodobało, wpis jest już bardzo popularny na Twitterze.

Były sekretarz generalny PZPN nawiązał do słynnej wypowiedzi Muchy z 2012 r. Ówczesna minister sportu, podczas spotkania w sprawie organizacji Superpucharu, zadała pytanie, które rozbawiło kibiców sportu, a jednocześnie postawiło ją w złym świetle.

Mucha zapytała wówczas: "Kto wybrał drużyny do tego meczu"? W sportach drużynowych w Superpucharze mierzą się ze sobą mistrz kraju oraz zdobywca pucharu. W lutym 2012 roku spotkanie pomiędzy ówczesnym mistrzem Wisłą Kraków a zdobywcą PP Legią Warszawa nie doszło jednak do skutku. Odwołały je władze Ekstraklasy.

ZOBACZ WIDEO Słupek, poprzeczka, czerwona kartka i bezkrólewie w Rzymie [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


Pasjonujesz się sportem i lubisz robić zdjęcia? Porady naszego eksperta, jak zabrać się za fotografię sportową, znajdziesz TUTAJ.

Kto zostanie mistrzem Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)