WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Staff / Mecz Panathinaikos Ateny - Ajax Amsterdam w Lidze Europy

Panathinaikos zagrożony degradacją. Ogromne długi klubu

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Jeden z największych greckich klubów piłkarskich może wkrótce po raz pierwszy spaść z najwyższej klasy rozgrywkowej. Panathinaikos Ateny ma ogromne długi, które sięgają kilkudziesięciu milionów euro.

10 kwietnia informowaliśmy, że w drużynie Panathinaikosu Ateny doszło do strajku piłkarzy. Powodem takiej decyzji było zachowanie władz klubu, który od października ubiegłego roku nie wypłacił im pensji.

Teraz okazało się, że jeden z największych i najbardziej zasłużonych klubów w Grecji ma znacznie poważniejsze problemy.

Otóż w poniedziałek ogłoszono, że Panathinaikos został ukarany odjęciem kolejnych już w tym sezonie trzech punktów za zadłużenie wobec jednego ze swoich zawodników.

Wprawdzie drużyna zajmuje miejsce w środku ligowej stawki, ale regulamin rozgrywek brzmi, że jeśli klub zostanie w ciągu jednego sezonu ukarany trzykrotnie odjęciem trzech punktów, zostanie zdegradowany do niższej klasy rozgrywkowej. A tak właśnie się stało.

Panathinaikos ma teraz zaledwie kilka dni (termin upłynie w czwartek), aby uregulować choć część zadłużenia wobec piłkarzy. Cały dług klubu wynosi według greckich mediów aż kilkadziesiąt milionów euro.

Panata to 20-krotny mistrz Grecji, finalista Pucharu Europy z 1971 roku, półfinalista Ligi Mistrzów z 1996 roku i wielokrotny uczestnik fazy grupowej tych rozgrywek.

ZOBACZ WIDEO Zmarnowana szansa Interu Mediolan [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


Oglądaj na żywo mecz eliminacji Euro 2020 Austria - Polska w WP Pilot!

Czy Panathinaikos Ateny spadnie do drugiej klasy rozgrywkowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL