WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński / Na zdjęciu: Sito Riera

Sito Riera kaja się po ataku na sędziego. Przeprosił arbitra

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Sito Riera przeprosił za swoje skandaliczne zachowanie w trakcie meczu Śląska Wrocław z Sandecją Nowy Sącz (1:0). Po otrzymaniu czerwonej kartki Hiszpan zaatakował głową sędziego Piotra Lasyka.

Pomocnikowi Śląska grożą poważne konsekwencje, łącznie z długim zawieszeniem. Komisja Ligi będzie w środę obradować w jego sprawie, wtedy też klub podejmie decyzje, co do dalszych kroków wobec zawodnika. Na razie Riera przeprosił arbitra Piotra Lasyka w rozmowie telefonicznej i wydał oświadczenie. 

Chciałbym przeprosić za swoje zachowanie pana sędziego Piotra Lasyka. Moja reakcja była niedopuszczalna. Żałuję, że towarzyszące meczowi emocje, wzięły nade mną górę. Przepraszam także wszystkich, którzy byli świadkami mojego zachowania, które nie przystoi sportowcowi. Jestem gotów ponieść jego konsekwencje.


Riera w 70. minucie spotkania z Sandecją Nowy Sącz (1:0) dostał drugą żółtą kartkę za agresywny atak na nogi Pavlo Ksionza. Nie zgadzał się z decyzją arbitra i naruszył jego nietykalność, z premedytacją trącił go głową. Zachowanie uwidoczniły dopiero kamery telewizyjne, obecni na stadionie kibice i dziennikarze nie widzieli ataku Hiszpana.

ZOBACZ WIDEO Co za demolka! Nowy mistrz Francji brutalnie pożegnał starego [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Śląsk powinien rozwiązać kontrakt z Rierą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL