WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agencja Gazeta / Michał Łepecki / Na zdjęciu: Tomasz Hajto

"Kto pamięta hat-tricka Paulety?" FIFA nieświadomie trolluje Tomasza Hajtę

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
- Tomek Hajto go pamięta - mówił swego czasu Zbigniew Boniek, nawiązując do popisu Pedro Paulety w meczu z Polską na mundialu w 2002 r. Teraz FIFA przypomniała wyczyn Portugalczyka.

FIFA prawdopodobnie nieświadomie strollowała Tomasza Hajtę. Oficjalne konto światowej federacji na Twitterze codziennie przypomina różne ciekawe momenty z historii mistrzostw świata. W środę (25 kwietnia) - na 50 dni przed inauguracją MŚ w Rosji (w dniach 14 czerwca - 15 lipca) - padło na mecz Polska - Portugalia podczas mundialu w Korei Południowej i Japonii w 2002 r.

Biało-Czerwoni przegrali 0:4, a bohaterem spotkania został Pedro Pauleta - strzelec trzech bramek. - W historii finałów MŚ było do tej pory 50 hat-tricków. Kto pamięta hat-tricka Paulety z 2002 r.? - czytamy w tweecie FIFA.


W komentarzach pojawia się nazwisko Hajty. - Tomek Hajto go (Pauletę - przyp. red.) pamięta - powiedział kiedyś Zbigniew Boniek, przypominając że wychowanek MKS-u Halniak Maków Podhalański tamtego dnia zaliczył jeden z najgorszych występów w karierze i odpowiadał za dziurawą obronę polskiej reprezentacji.

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #21. Cała Europa to wie - Piotr Zieliński będzie wielki. "Imponuje mi"

Komentarze (3):

PRZEJDŹ NA WP.PL