Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nuri SahinGetty Images / Matthias Hangst/Bongarts / Nuri Sahin

Nuri Sahin stawia na edukację. Dostał się na Uniwersytet Harvarda

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Nuri Sahin stawia na edukację. Pomocnik Borussii Dortmund dostał się na studia na amerykański Uniwersytet Harvarda. Piłkarz naukę będzie łączył z grą w piłkę nożną.

Dla Nuriego Sahina edukacja jest bardzo ważną kwestią. 29-latek starał się o przyjęcie na Uniwersytet Harvarda i wreszcie dopiął swego. - Miło mi poinformować, że zostałem przyjęty do Harvard Business School. Jestem podekscytowany tą wiadomością i zachwycony, że będę mógł spotkać legendarną profesor Anitę Elberse - przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kibice Borussii Dortmund mogą jednak odetchnąć z ulgą. To, że Sahin rozpocznie studia na bostońskim uniwersytecie, nie oznacza, że zakończy piłkarską karierę. Reprezentant Turcji zamierza łączyć grę z dalszą nauką - poinformowała oficjalna strona Bundesligi.

Sahin to nie pierwszy piłkarz niemieckiej elity, który postanowił pójść na studia. Strona Bundesligi wyróżniła m.in. Roberta Lewandowskiego, który w październiku ubiegłego roku obronił pracę licencjacką na Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie. Studia ukończył również Alfred Finnbogason z FC Augsburg.

29-latek w tym sezonie dla Borussii rozegrał 24 mecze. Defensywny pomocnik strzelił w nich dwie bramki oraz zaliczył dwie asysty.

ZOBACZ WIDEO Koszmar powrócił. Wstydliwa porażka AC Milan [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL