WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Michael Kienzler/Bongarts / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz

Piłkarz Siarki zbiera na rehabilitację. Wsparł go m.in. Rafał Gikiewicz

Dawid Borek
Dawid Borek
Mateusz Jedynak, który trzy miesiące temu wypadł z IV piętra, zbiera pieniądze na rehabilitację. Piłkarza Siarki Tarnobrzeg wsparł między innymi Rafał Gikiewicz, bramkarz SC Freiburg.

Do wypadku doszło na początku lutego na jednym z tarnobrzeskich osiedli. Mateusz Jedynak wychodząc na balkon tak niefortunnie się poślizgnął, że przechylił się przez barierkę i spadł z czwartego piętra. 

U rezerwowego bramkarza Siarki Tarnobrzeg doszło do złamania przedniej części odcinków L4 i L5 kręgosłupa, a także złamań prawego i lewego podudzia. Jedynak ma już za sobą dwie operacje, a obecnie zbiera pieniądze na rehabilitację. Jej koszt to od 25 do 30 tysięcy złotych.

Na Facebooku trwają aukcje charytatywne, z których dochód zostanie przekazany na dalsze leczenie 18-latka. Na licytacji pojawiły się między innymi meczowe koszulki Podbeskidzia Bielsko-Biała, Wisły Płock czy Górnika Łęczna.

W pomoc włączył się też Rafał Gikiewicz. Bramkarz SC Freiburg przekazał swoje rękawice z autografem. Aukcja potrwa do 15 maja, a cena wywoławcza wyniosła 300 złotych.

źródło: Facebookźródło: Facebook
Aukcja rękawic Gikiewicza dostępna jest pod tym adresem.

ZOBACZ WIDEO: Jarosław Niezgoda: Reprezentacja? Na nic nie liczę

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL