Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Ilkay Gundogan, Mesut Oezil i Recap Tayyip Erdogan Materiały prasowe / Twitter/AK Parti / Na zdjęciu od lewej: Ilkay Gundogan, Mesut Oezil i Recap Tayyip Erdogan

Kontrowersje wokół niemieckich piłkarzy. Wszystko przez zdjęcia z prezydentem Turcji

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Mesut Oezil i Ilkay Gundogan nie kryją się z sympatią do Recapa Tayyipa Erdogana. Znajomość z prezydentem Turcji nie jest jednak dobrze odbierana w kraju, który będą reprezentować na MŚ 2018.

Prezydent Turcji Recap Tayyip Erdogan przyleciał do Londynu, gdzie spotka się z brytyjską premier Theresą May oraz królową Elżbietą. Z tej okazji spotkało się z nim dwóch piłkarzy, którzy na co dzień są gwiazdami Premier League. To Mesut Oezil oraz Ilkay Gundogan, którzy, choć są Niemcami, to mają tureckie pochodzenie.

Obaj zawodnicy przekazali Erdoganowi swoje klubowe koszulki z autografami. Gundogan dopisał także "z wielkim szacunkiem dla mojego prezydenta". Następnie pozowali do zdjęć, które szybko obiegły portale społecznościowe.

To nie zostało dobrze przyjęte w Niemczech. Obaj zawodnicy prawdopodobnie pojadą z kadrą na mistrzostwa świata 2018, a fotografie podgrzały emocje wśród fanów.

Erdogan nie jest najlepiej odbierany na świecie. Turecki prezydent jest krytykowany za łamanie praw dziennikarzy, a także zwalczanie opozycji. Niedawno znowu bez powodu aresztowano kilku opozycjonistów, dziennikarzy oraz działaczy.

W przypadku Oezila wiadomo od dawna, że łączą go bliskie relacje z prezydentem Turcji. Media wspominają czasy, gdy grał w Realu Madryt, a Erdogan przyleciał do Hiszpanii na międzynarodowe spotkanie. Wtedy także się spotkali, a następnie dobrze bawili.

ZOBACZ WIDEO Anderlecht przegrał i stracił szansę na mistrzostwo. Łukasz Teodorczyk nie pomógł [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (11):

 • GMK36 Zgłoś
  Przecież chcieli multikulti . Przecież oni są europejczykami a nie niemcami A nam karza byc beztożsamości O wy niemcy ' nie ładnie , nie ładnie
  • darek pe Zgłoś
   "Stachu 76" i "Modafi" - brakuje wam argumentow i brzydko, ze oczerniacie w taki sposob kolege "Grolo", ktory ma wiele racji.
   • grolo Zgłoś
    Zablokowałeś mnie , stachu76 , wpierw prowokując do odpowiedzi a potem na nią nie czekając. Dlaczego? Z braku argumentów czy z tego, że wolisz mieć uszy i oczy zamknięte? Dlatego,
    Czytaj całość
    że wolisz tkwić dalej w swoim małym ciasnym światku ? Sądzę , że jedno i drugie i trzecie. To tchórzliwe postępowanie. Z braku argumentów obrażać i drwić zza węgła. Szukając wsparcia w tych, którzy też nie mają nic lepszego do powiedzenia.Zrobiłem wyjątek i zadałem sobie trud odtworzenia postu, który z powodu twojego blokowania zniknął. Może jednak zdarzy się cud i zaczniesz myśleć. Przynajmniej choć trochę, w przyszłości, zanim coś napiszesz. Może zacznie myśleć ktoś inny. Warto myśleć.
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL