Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wojciech Kędziora (z prawej)Agencja Gazeta / Grzegorz Celejewski / Na zdjęciu: Wojciech Kędziora (z prawej)

GKS Katowice rozstanie się z czterema piłkarzami. To efekt porażki w derbach z Ruchem

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Porażka w derbowym starciu z Ruchem Chorzów (0:1) wywołała nerwową atmosferę w GKS-ie Katowice. Klub rozstanie się z czterema zawodnikami, a pozostali w ostatnich meczach sezonu mają walczyć o swoją przyszłość w zespole.

Po sensacyjnej porażce z zamykającym tabelę Nice I ligi Ruchem Chorzów cierpliwość stracił prezes GKS-u Katowice, Marcin Janicki. Zapowiadał, że w klubie może dojść do zmian. Po wtorkowym spotkaniu z dyrektorem sportowym, Tadeuszem Bartnikiem, katowiczanie ogłosili pierwsze decyzje. 

Wraz z końcem sezonu z klubu odejdą Dawid Plizga, Armin Cerimagić i Wojciech Kędziora. Ich kontrakty są ważne do końca czerwca i nie zostaną przedłużone. Z kolei Grzegorz Goncerz otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. W dodatku każdy z tych zawodników nie będzie się trenował z pierwszym zespołem.

- Po bardzo wnikliwej analizie uznaliśmy wraz ze sztabem szkoleniowym, że nie wiążemy przyszłości z tymi piłkarzami. Dlatego decyzję o rozstaniu z nimi podjęliśmy już teraz. W ostatnich meczach tego sezonu wszyscy pozostali zawodnicy będą walczyli o swoją przyszłość w GKS-ie - zapowiada Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy GKS-u.

Goncerz zawodnikiem katowickiego klubu jest od 2009 roku. W przeszłości był królem strzelców I ligi. Jego celem był awans z GKS-em do ekstraklasy. Z kolei Plizga i Kędziora do GieKSy trafili przed rundą jesienną obecnego sezonu, a Cerimagić gra w klubie z Katowic o pół roku dłużej.

GKS po porażce z Ruchem zajmuje czwartą pozycję w tabeli Nice I ligi. Do strefy gwarantującej awans katowiczanie tracą dwa "oczka".

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #23. Zaskakujące słowa dziennikarza. "Brakuje mi w kadrze Kucharczyka"

Czy GKS Katowice awansuje do Lotto Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL