Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Trybuna stadionu Lecha PoznańWP SportoweFakty / Szymon Mierzyński / Na zdjęciu: Trybuna stadionu Lecha Poznań

Tomasz Skrzypczyński: Lech z Legią bez medali. Amatorszczyzna, upadek i 100 lat za cywilizacją (komentarz)

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
To, co początkowo wydawało się żenującym żartem prowadzącego, przerodziło się w żenujący fakt. Na stadionie w Poznaniu Legia nie będzie mogła odebrać ewentualnego trofeum za mistrzostwo Polski.

Niemożliwe nie istnieje. Wydawało się, że ten slogan zarezerwowany jest dla wyczynu Barcelony w pamiętnym meczu z Paris Saint-Germain. A jednak. Nad Wisłą postanowiliśmy przebić Europę. Tutaj też niemożliwe nie istnieje, chociaż tylko i wyłącznie w kwestii śmieszności podejmowanych decyzji.

Decyzja przedstawicieli klubów oraz władz Lotto Ekstraklasy to absurdalny żart. Żart z kibiców, piłkarzy, z idei sportu. Żart, z którego jednak nikt się nie śmieje a jedynie uśmiecha z politowaniem.

Sam fakt, że kwestia przyznania czy nieprzyznania trofeum za mistrzostwo Polski na stadionie w Poznaniu drużynie innej niż Lech wywołało dyskusję, potwierdziło, jak chorym piłkarsko jesteśmy krajem. Bo mamy niby Roberta Lewandowskiego, kilku fajnych zawodników i porządną reprezentację. Ale na klubowej i ligowej niszy jesteśmy pośmiewiskiem.

Bo to tutaj władze klubów mają wielkie ambicje, ale nie mają pojęcia o futbolu. To w Lotto Ekstraklasie zwalnia się kilkunastu trenerów w ciągu sezonu. To tutaj płaci się setki tysięcy euro zagranicznym pół-emerytom, którzy potem prezentują się gorzej od nastolatków, których największym atutem jest to, że im się chce.

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #23. Walka o mistrza. "Lech zrobi wszystko, aby zagrać dla Jagiellonii"

Ale do tego się już przyzwyczailiśmy. To, co zaprezentowały władze Lecha, jest jednak amatorką, którą trudno w jakikolwiek sposób wytłumaczyć.

Jakie jest ich tłumaczenie? Dlaczego w przypadku mistrzostwa Legii jej piłkarze nie będą mogli odebrać trofeum na boisku tak jak w cywilizowanym świecie? "Ze względów bezpieczeństwa". Jeśli jednak klub nie potrafi zapewnić na własnym stadionie bezpieczeństwa piłkarzom drużyny przeciwnej, to w ogóle nie powinien się brać za organizowanie meczu. Koniec, kropka i do widzenia.

Kibice z Poznania mogą w tym miejscu przypomnieć 2004 rok i latające w kierunku ich piłkarzy pięści i kamienie na trybunie Legii, gdy ci odbierali Puchar Polski. Tak, to był skandal. Jednak to było 14 lat temu, a błędem było wówczas samo wpuszczenie zawodników dosłownie między kibiców rywala. Teraz mamy 2018 rok i nowoczesne stadiony, na których mogły odbywać się mistrzostwa Europy. Nie mogą się jednak odbywać w pełni mecze Lotto Ekstraklasy.

Legia wcale nie musi w Poznaniu zdobyć mistrzostwa, które powędrować może wtedy do Białegostoku. Już jednak teraz organizatorzy meczu ponieśli klęskę.

Zaledwie kilkanaście dni po skandalu na Narodowym w finale Pucharu Polski, gdy strzelano racami do ludzi, znów przegraliśmy z idiotami.

Czy rozumiesz decyzję dot. ostatniej kolejki sezonu Lotto Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (51):

 • Waldek Jarczak Zgłoś
  A wystarczyło jakiś czas temu porządnie wziąć się za kiboli...Tylko kto by wtedy przychodził na mecze, bo przecież przy tak żenująco niskim poziomie piłkarskim całej ekstrak(l)asy
  Czytaj całość
  normalny kibic nie przyjdzie.
  • Marcin Ch Zgłoś
   Generalnie takie zachowanie się władz klub i kibiców świadczy tylko i wyłącznie o braku ducha sportowej rywalizacji i przyjęcia na klate przegranej .Zazdrość jest obrzydliwa nikt nie
   Czytaj całość
   kazał Lechowi dostawać lania od Wisły Płock to pewnie też wina Legii że Wisła się postawiła. Jak dla mnie to kara powinna zostać nałożona w postaci utraty 9 punktów na start nowego sezonu np. za niesportową postawe a jak nie pomoże to degradacja do 1 ligi.
   • grzegorek Zgłoś
    Legia do dekomunizacji.Klub który nigdy nie przeprosił za metody grabieży zawodników i dodawanie sobie tytułów mistrzowskich po zabieraniu do wojska piłkarzy konkurencji.
    Wszystkie komentarze (51)

    Komentarze (51)

    ×
     Wszystkie komentarze (51)
     PRZEJDŹ NA WP.PL