Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nenad Bjelica WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Nenad Bjelica

"Był bohaterem, został zerem". Nenad Bjelica znienawidzony przez fanów z Osijeka

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Krótko po zwolnieniu z Lecha Poznań, Nenad Bjelica podpisał nowy kontrakt. Został szkoleniowcem Dinamo Zagrzeb, co rozwścieczyło kibiców z jego rodzinnego miasta - Osijeka.

Nenad Bjelica, który niedawno pożegnał się z pracą w Lechu Poznań, szybko znalazł nowego pracodawcę. Chorwacki trener we wtorek (15 maja) podpisał kontakt z Dinamo Zagrzeb, zastępując na stanowisku zwolnionego Nikolę Jurcevicia. Umowa Bjelicy ma obowiązywać do końca czerwca 2020 r.

Przyjmując propozycję działaczy z Zagrzebia, chorwacki szkoleniowiec podpadł jednak mocno kibicom piłkarskim z Osijeka. Bjelica pochodzi z miejscowości położonej we wschodniej części Chorwacji. Przygodę z wielkim futbolem zaczynał w NK Osijek, w barwach którego debiutował w 1991 r. w nowo powstałej lidze chorwackiej.

Dla fanów Osijeka Bjelica był bożyszczem aż do teraz. Informacja o zatrudnieniu byłego reprezentanta Chorwacji w Dinamo sprawiła jednak, że 46-latek został znienawidzony w swoim rodzinnym mieście. Tamtejsi kibice nie lubią bowiem - delikatnie mówiąc - klubu z Zagrzebia.

Kibice, rozczarowani zachowaniem Bjelicy, zniszczyli jego podobiznę, znajdującą się na murach w pobliżu Stadionu Miejskiego w Osijeku.

ZOBACZ WIDEO "Damy z siebie wszystko" #23. Legendy żegnają się z Wisłą. "Takich piłkarzy już nie będzie"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL