Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Legii WarszawaWP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa

Legia Warszawa zareagowała. Wydała specjalne oświadczenie ws. ceremonii

Jakub Artych
Jakub Artych
- W przypadku zdobycia przez Legię tytułu mistrza Polski, uroczystość odbędzie się w Warszawie, w poniedziałek, w godzinach popołudniowych - informuje drużyna ze stolicy. Klub z Łazienkowskiej odniósł się również do braku ceremonii w Poznaniu.

Pełna treść komunikatu Legii Warszawa:

"W związku z podjętą przez spółkę Ekstraklasa decyzją o nieorganizowaniu ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum i złotych medali w Poznaniu informujemy, że w przypadku zdobycia przez Legię Warszawa tytułu Mistrza Polski, uroczystość odbędzie się w Warszawie, w poniedziałek, w godzinach popołudniowych. Ze względu na konieczność zdobycia niezbędnych pozwoleń o szczegółach poinformujemy wkrótce.

Jednocześnie informujemy, że jako Legia nie zabieraliśmy dotąd publicznie głosu w sprawie przeniesienia ceremonii, ponieważ chcielibyśmy skupić się na przygotowaniach sportowych do ważnego meczu. Niestety obserwujemy medialne próby przerzucenia na nas odpowiedzialności za decyzję, którą uważamy za złą i szkodliwą dla polskiej piłki. Stanowczo podkreślamy, że przeniesienie do Warszawy ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum i medali to skutek inicjatywy Lecha Poznań, popartej przez zarząd Ekstraklasy. Przedstawiciele Legii, podczas wspólnej rozmowy, wyrazili jednoznaczne negatywne stanowisko Klubu w tej sprawie. Wydany komunikat Ekstraklasy potwierdza jedynie fakt, że przyjęliśmy podjętą decyzję do wiadomości, a nasze argumenty i propozycje nie spotkały się z akceptacją rozmówców.

Dziś skupiamy się przede wszystkim na tym, aby w niedzielę na boisku wywalczyć tytuł Mistrza Polski. Podejmujemy też duży trud organizacyjny, aby w przypadku pozytywnego scenariusza umożliwić naszym kibicom wspólne celebrowanie zdobycia trofeum."

Przypomnijmy, iż Ekstraklasa S.A z powodu obawy o bezpieczeństwo kibiców oraz piłkarzy Legii Warszawa zdecydowała się odwołać ewentualną ceremonię wręczenia mistrzowskiego tytułu z udziałem klubu ze stolicy w Poznaniu.

- Znamy doskonale obecne nastroje i relacje między kibicami obu klubów. Dlatego już półtora tygodnia temu zapadły wstępne ustalenia, że jeśli Legia miałaby zdobyć tytuł w Poznaniu, to zastosowane zostanie takie rozwiązanie, by mogła się cieszyć z tego trofeum ze swoimi kibicami w Warszawie - powiedział rzecznik prasowy Lecha Poznań, Łukasz Borowicz.

We wtorek odbyła się telekonferencja z udziałem przedstawicieli Ekstraklasy, Legii, Lecha oraz Jagiellonii. Członek zarządu stołecznego klubu Jarosław Jankowski zaproponował nawet, iż mecz Lecha z Legią można przenieść do stolicy. Ostatecznie zamiast odebrać medale po meczu, piłkarze Deana Klafuricia dostaną je po powrocie do Warszawy.

ZOBACZ WIDEO Bezbłędny Wojciech Szczęsny. Pomógł Juventusowi wywalczyć mistrzostwo [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy decyzja ws. ewentualnej dekoracji Legii jest właściwa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

 • Jagafan Zgłoś
  "Kiedyś zatrzymam czas......i będę dalej tak kradł, imię mę CWKS.....tak jak zwykły ....pie.s.......o mistrzostwie kolorowe sny !!!"
  • Mangustyn Zgłoś
   W obecnym sezonie jagiellonia i lech pokazali, że prezentują Afrykę futbolu... inny wymiar rywalizacji. Przegrywać też trzeba umieć. Nie wypuszczenie kibiców drużyny gości po raz
   Czytaj całość
   kolejny na mecz, oraz brak ewentualnej uroczystości wręczenia medali dla Mistrza, to nie tylko brak szacunku dla rywali... to hańba, wstyd i kupa smrodu, która unosi sie nad Poznaniem i całą Białorusią. A wy kibice, tych śmiesznych drużyn, umiecie doszukiwać się tylko błędów sędziów w meczach Legii i tylko tych na korzyść Legii, a tych na waszą korzyść nie widzicie... bo dostajecie naglej zaćmy.
   • Jagafan Zgłoś
    "Mam tak samo jak ty.......liścia swego a z nim.....wiele pochwał i braw.......aż każdemu ......się wyrywa "paw" .......świętujemy mistrza......bo nam Leszek..... go za darmo
    Czytaj całość
    da........oj na pewno da........tak bym ujrzeć chciaaaał, nadwiślański świt,.........lecz nie dane miiii........bo przyleci, znów znienacka liść !!!"
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL