Najnowsze Wyniki/Kalendarz
wiceprezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: wiceprezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski

Piotr Rutkowski: Mówią "Rutkowski wyp...", ale ja się nie poddam

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Dwa dni po meczu z Legią Warszawa Piotr Rutkowski po raz pierwszy zabrał głos. Wiceprezes Lecha odniósł się do niewybrednych okrzyków, które padły w jego kierunku z trybun.

- To był najbardziej rozczarowujący sezon w ostatnich latach. Mieliśmy autostradę do mistrzostwa, a przegraliśmy cztery mecze z rzędu u siebie, mimo że w fazie zasadniczej nie mieliśmy w Poznaniu ani jednej porażki. To jest niewiarygodne. Niedawno wyrzuciłem z gabinetu jednego piłkarza, a po chwili przyszedł kolejny, który chciał mi wmówić, że 3. miejsce jest w porządku, bo na mistrzostwo nie było nas stać. Tak się nie da wygrywać! Od lat brakuje w tym klubie mentalności zwyciężania, a poprzedni trener zrobił w tym kierunku za mało. Przepraszam za to kibiców, bo zawaliliśmy. Ja biorę za część sportową odpowiedzialność i na pewno przeprowadzimy zmiany - zadeklarował Piotr Rutkowski.

Sytuacja, o której opowiedział wiceprezes Kolejorza dotyczy Emira Dilavera oraz Mario Situma. Ten pierwszy próbował nakłonić władze klubu do rezygnacji ze zwolnienia Nenada Bjelicy, Chorwat zaś przekonywał, że wynik sportowy nie jest zły.

Część kibiców domagała się w niedzielę dymisji samego Rutkowskiego. Dla nich wiceprezes ma jasny przekaz. - Do wszystkich, którzy wołali "Rutkowski wyp...", mówię: ja się nigdy nie poddam. W tym momencie w klub wali cała Polska, lecz my będziemy walczyć dalej. Mówię to nie tylko w swoim imieniu, ale też wszystkich pracowników.

Największy zarzut fanów do zarządu to minimalizm, przez który ich zdaniem brakuje sukcesów. - Nie zgadzam się z tym, gdyż latem ubiegłego roku wydaliśmy na transfery 13 mln zł - najwięcej w historii klubu. Nasz trener natomiast był najlepiej opłacanym w całej ekstraklasie - ripostuje Rutkowski.

Najbliższe okienko też ma być aktywne w wykonaniu Kolejorza. - Stać nas na wzmocnienia i będziemy je przeprowadzać. Oczywiście są one uzależnione od zawodników, którzy odejdą, ale nawet jeśli nie sprzedamy nikogo, i tak mamy przygotowane środki na transfery - zaznaczył wiceprezes.

W poznańskim klubie nie będzie już ciszy medialnej. Ostatnio zdecydował się na nią Nenad Bjelica i przez ponad miesiąc piłkarze mieli być dostępni dla dziennikarzy jedynie na konferencjach prasowych i w strefach mieszanych po meczach. - Zgodziłem się na to i teraz uznaję tę decyzję za błędną. Otoczyliśmy drużynę parasolem ochronnym, jednak zwiniemy go, bo musimy wychodzić do ludzi - podkreślił.

Rutkowski przemawiał dość emocjonalnie i mimo twardych deklaracji, widać było, że to co się działo w niedzielę, wywarło na nim spore wrażenie. - Biorę na siebie odpowiedzialność i dźwigam ją, bo to ja jestem wyzywany. Na pewno się jednak nie poddam - zakończył.

ZOBACZ WIDEO Dariusz Mioduski: W ten sposób nigdy nie podniesiemy poziomu piłki w Polsce

Czy w nowym sezonie Lech będzie silniejszy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (25):

 • radian Zgłoś
  Jeszcze raz wypiera.... J. Mieli Racje Bielica nie był niczemu winny. Jak zawsze szatnia zwalnia trenera, Trałka i spółka są za to odpowiedzialni, za co został zwolniony Zieliński po
  Czytaj całość
  zdobyciu majstra? Zero ambicji tylko kasa
  • collins01 Zgłoś
   Trzymaj sie chłopie!Przynajmniej Ty widzisz ze tu o mentalnosc chodzi a te dwa typy powinny od razu zostac wypierdzielone z kulbu!I niech z tego plynie nauczka aby nie penetrowac mielizn
   Czytaj całość
   balkansko ukrainskich.Takich pilkarzy potrafimy sami wychowac!I to w Poznaniu,przede wszystkim!
   • Gregorio Gori Zgłoś
    No piłkarzami z 3 ligi Europy nie da się wybrać niczegoW pucharach I runda wstępną mistrza Liechtensteinu wybije tym pseudo grajkom piłkę z głowyPytanie jest kto im płaci tyle i za
    Czytaj całość
    co????Powinni dopłacać za grę A jak coś osiągną to można porozmawiać o jakimś wynagrodzeniu
    Wszystkie komentarze (25)

    Komentarze (25)

    ×
     Wszystkie komentarze (25)
     PRZEJDŹ NA WP.PL