WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Reuters / Michael Dalder / Na zdjęciu: Arturo Vidal

Problemy gwiazdy Bayernu Monachium. Vidal odpowie przed sądem za udział w bójce

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Niemiecka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Arturowi Vidalowi. Sprawa ma związek z bójką w klubie nocnym, w której uczestniczył zawodnik Bayernu Monachium.

- 31-letni piłkarz Bayernu Monachium, Arturo Vidal, został oskarżony przez prokuratora o udział w bójce w jednym z klubów nocnych i spowodowanie uszkodzenia ciała. Termin rozprawy nie został jeszcze ogłoszony - poinformował serwis internetowy abendzeitung-muenchen.de.

Do sądu wpłynął też akt oskarżenia przeciwko bratu gwiazdora futbolu, Sandrino. We wrześniu ubiegłego roku Chilijczycy, razem z grupą przyjaciół, bawili się w lożach VIP monachijskiego klubu hip-hopowego Crown's Club. Około godz. 3 nad ranem Vidal i "spółka" weszli w konflikt z innymi gośćmi klubu.


W ruch poszły szklanki, a potem pięści. Jak relacjonował "Bild", jeden z uczestników zamieszania miał rozbić 3-litrową butelkę francuskiej wódki marki Gray Goose (w lokalu trzeba za nią zapłacić 515 euro) na głowie obywatela Niemiec tureckiego pochodzenia. - Atak wielką butelką wódki to nie była sprawka grupy Vidala. Oni potem tylko stawiali opór - zdradził mediom dyrektor zarządzający Crown's Club, Oliver Reif.

Okazuje się jednak, że Vidal i jego brat staną przed sądem. W przypadku sportowca można mówić o recydywie. W 2014 r., za udział w bójce w nocnym klubie, Chilijczyk został ukarany przez Juventus Tury karą grzywny w wysokości 100 tys. euro. - Vidal lubi pić wódkę i tego nie kontroluje - stwierdził w jednym z wywiadów selekcjoner reprezentacji Chile w latach 2012–16, Jorge Sampaoli.

ZOBACZ WIDEO Boniek o bezpieczeństwie na stadionach: Mamy problem, który spokojnie rozwiążemy

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL