Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Pogoni Szczecin Newspix / Szymon Gorski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin

Duże zmiany w sztabie szkoleniowym Pogoni Szczecin. Nowi asystenci i odejście legendy

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Nowymi asystentami Kosty Runjaicia zostali Dietmar Brehmer i Robert Kolendowicz, a trenerem koordynatorem w akademii Maksymilian Rogalski. Z klubu odszedł Edi Andradina.

Pogoni Szczecin rozpocznie okres przygotowań do nowego sezonu z mocno przebudowanym sztabem szkoleniowym. Jeszcze na początku roku Koście Runjaiciowi pomagali w prowadzeniu pierwszego zespołu Rafał Janas i Edi Andradina. Polak pracuje już u boku Macieja Skorży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, natomiast Brazylijczyk poszuka nowego wyzwania.

Andradina był piłkarzem Pogoni Szczecin przez pięć lat i zdążył w tym czasie zapracować na duże uznanie kibiców. Jego numer "5" na koszulce to jeden z dwóch zastrzeżonych przez klub. Po zakończeniu kariery zawodnika zaczął zbierać szlify trenerskie. Brazylijczyk pracował u boku Czesława Michniewicza, Dariusza Wdowczyka i Jana Kociana, a ostatnio Kosty Runjaicia.

"Podjąłem decyzję, że nadszedł czas na poszerzenie horyzontów w pracy trenera" - napisał Edi na Twitterze.

Następcą Brazylijczyka został Dietmar Brehmer, którego atutem jest znajomość języka niemieckiego. Ponadto ma on doświadczenie w pracy na szczeblu centralnym, ponieważ opiekował się zawodnikami ROW-u 1964 Rybnik i Rozwoju Katowice. Poprzednim klubem Brehmera był GKS Tychy, w którym był asystentem Jurija Szatałowa.

ZOBACZ WIDEO Raport zdrowotny kadrowiczów. Adam Nawałka może być zadowolony

- Byliśmy w kontakcie z Kostą Runjaiciem, gdy on już pracował w Polsce. Wcześniej się nie znaliśmy. O pewnych rzeczach rozmawialiśmy. Pogoń zaliczyła świetną rundę wiosenną, a trener uznał, że chce poszukać rezerw w funkcjonowaniu drużyny. Zaprosił mnie na rozmowę i tak to się stało. Jestem w Szczecinie. Mam nadzieję, że uda mi się pomóc - mówi Brehmer.

Poza Runjaiciem i Brehmerem w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu będzie Robert Kolendowicz. Miejsce byłego reprezentanta Polski na stanowisku trenera koordynatora akademii zajął Maksymilian Rogalski.

Były pomocnik to jedna z najważniejszych postaci w erze odbudowy Pogoni. W jej barwach debiutował w Lotto Ekstraklasie po kilku latach gry na jej zapleczu. Szatnię opuścił w 2015 roku wskutek decyzji trenera Czesława Michniewicza. Poprzednie trzy lata spędził w Wiśle Płock i w tym klubie zakończył karierę. - Cieszę się, że rozłąka z Pogonią nie trwała długo. Przede mną nowe wyzwania. Mam nadzieję, że im sprostam i czekam na start pracy - mówi Rogalski.

Ponadto asystentem trenera przygotowania fizycznego Rafała Buryty został Piotr Szumiło. Zespołem rezerw zajmie się Andrzej Tychowski zamiast Pawła Sikory, który niebawem opuści klub. Do wymiany trenerów doszło również w zespołach młodzieżowych, więc można mówić o małej rewolucji.

Czy zmiany w sztabie szkoleniowym wyjdą Pogoni Szczecin na dobre?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL