Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Glik Newspix / Na zdjęciu: Kamil Glik

MŚ 2018. Dramat Kamila Glika. We wtorek kolejne badania w Nicei!

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
Kamil Glik, który w poniedziałek na treningu doznał urazu barku, przejdzie we wtorek kolejne badania. Obrońca opuszcza zgrupowanie reprezentacji Polski i pojedzie do Nicei.

Oto najnowsze informacje dotyczące sytuacji obrońcy. Opublikował je związkowy serwis "Łączy Nas Piłka": "Kamil Glik w czasie treningu doznał uszkodzenia więzozrostu barkowo-obojczykowego. Lekarz reprezentacji Jacek Jaroszewski udzielił mu natychmiastowej pomocy medycznej na boisku, a następnie wykonano pierwsze badania diagnostyczne w Przemyślu.

We wtorek Glik odbędzie konsultacje w Nicei u profesora Pascala Boileau. Po zakończeniu pełnej diagnostyki i konsultacji zostaną podjęte decyzje odnośnie leczenia oraz podane rokowania odnośnie powrotu do pełnego treningu."

Polacy trenowali w poniedziałek o godzinie 11. Według nieoficjalnych informacji, Kamil Glik doznał urazu wykonując przewrotkę w trakcie gry w siatkonogę. Od razu z lekarzem kadry pojechał do szpitala w Przemyślu. Według pierwszych informacji podawanych przez dziennikarzy z Arłamowa, 30-latek mundial ma jednak z głowy. 

Sztab kadry tego najczarniejszego scenariusza nie potwierdza, choć wyjazd do Nicei może jednak oznaczać, że sytuacja wygląda źle. Glik na razie znajduje się na liście piłkarzy przewidzianych na wyjazd do Rosji. Gdyby jednak kontuzja wyeliminowała go z mistrzostw świata, zastąpi go Marcin Kamiński.

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Paweł Janas ujawnia kulisy szokujących powołań: Polsat pewnie nie zapłaciłby związkowi

Wyobrażasz sobie Polskę na mistrzostwach świata bez Kamila Glika?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (36):

 • Pan wszystkich Panów Zgłoś
  Dawać Go na NFZ. Za dwa lata konsultacje już by miał.
  • pocotokomu Zgłoś
   Bez Glika w defensywie, z niezbyt skutecznymi w reprezentacji Lewandowskim i Milikiem oraz z drewnianynm Teodorczykiem to nasza kadra przypominać będzie "skład węgla i papy"
   • zeppo Zgłoś
    Jak można grać w siatko -nogę i popisywać się przewrotkami przed mundialem. I co robi sztab szkoleniowy? Trener potrafi mierzyć długość trawy linijką a nie potrafi zakazać piłkarzom
    Czytaj całość
    kontuzjogennych wyczynów? Bez Glika a to już na 99,9% bo ta kontuzja go wyklucza . To sorry będą wjeżdżać nam w 16 metr jak do garażu. Nie profesjonalizm szkoda Glika.
    Wszystkie komentarze (36)

    Komentarze (36)

    ×
    Wszystkie komentarze (36)
    PRZEJDŹ NA WP.PL