Najnowsze Wyniki/Kalendarz
stadion Ruchu ChorzówNewspix / Lukasz Laskowski / PressFocus / Na zdjęciu: stadion Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów już trenuje. W planach mecz z AS Monaco

Michał Piegza
Michał Piegza
Spadkowicz z Nice I ligi Ruch Chorzów wrócił do zajęć. Na pierwszym treningu nie było nowych twarzy. W kadrze Niebieskich dojdzie jednak do zmian. W planach chorzowianie mają mecz sparingowy z AS Monaco.

Po urlopach na pierwszych zajęciach spotkali się piłkarze Ruchu Chorzów. W drużynie spadkowicza z Nice I ligi ma dojść do znaczących zmian. Z zespołem mają pożegnać się doświadczeni zawodnicy, którzy w drugiej części rozgrywek nie potrafili pomóc Ruchowi w walce o ligowy byt. Lepsze rezultaty odnosili zastępujący ich juniorzy. 

Na treningu zabrakło kilku graczy mających ważne umowy z klubem. Kontuzje lub choroby wyeliminowały z zajęć Nikołaja Bankowa, Adriana LiberackiegoMiłosza Przybeckiego oraz Giacomo Mello. Dodatkowych kilka dni wolnego otrzymał Libor Hrdlicka. Z kolei siedmiu zawodników przygotowuje się z drużyną juniorów do meczów barażowych z Hetmanem Białystok o prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów.

W Chorzowie ze spokojem oczekuje się na posiedzenie Komisji Licencyjnej PZPN. Ruch nie otrzymał zgody na grę w Nice I lidze, ale wywiązał się z brakujących zobowiązań i otrzymanie zgody na występy w II lidze ma być formalnością. Decyzja ma zapaść we środę 20 czerwca.

Do 2 lipca chorzowianie będą trenowali w Chorzowie. Od 3 do 11 lipca wyjadą na zgrupowanie do Rybnika-Kamienia. W planach jest rozegranie sześciu meczów sparingowych, w tym w Myślenicach z AS Monaco.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Nawałka ocenił warunki w rosyjskiej bazie. "Przykładamy do tego dużą wagę"

Ruch Chorzów otrzyma licencję na grę w II lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL