Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion Almerii Getty Images / Arroyo Moreno / Stadion Almerii

Problemy kapitana Almerii. Został aresztowany za ustawianie meczów

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W śledztwie prowadzonym przeciwko osobom ustawiającym wyniki meczów w Hiszpanii aresztowano 24 osoby. Jedną z nich jest kapitan Almerii, Jorge Morcillo.

Afera korupcyjna dotknęła hiszpańską piłkę. W operacji prowadzonej przeciwko osobom zamieszanym w ustawianie wyników meczów zatrzymano kolejne osoby. Szokiem było aresztowanie kapitana UD Almeria, Jorge Morcillo. Klub ten do końca sezonu walczył o utrzymanie w Segunda Division i ostatecznie zapewnił sobie pozostanie na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy.

Morcillo został zatrzymany w momencie, gdy miał zamiar wyjechać na wakacje do Włoch. Według ustaleń śledczych, to jeden z zawodników, który kontaktował się z osobami zajmującymi się zakładami bukmacherskimi i otrzymywał z tego tytułu korzyści ekonomiczne.

Kapitan UD Almeria jest pierwszym piłkarzem z tak wysokiego szczebla rozgrywek, który został aresztowany w sprawie afery korupcyjnej w hiszpańskim futbolu. Kilka spotkań klubu jest wziętych pod lupę śledczych, a nie jest wykluczone, że UD Almeria poniesie dalsze konsekwencje.

Jednym z badanych meczów jest pojedynek pomiędzy UD Almeria i Gimnastikiem Tarragona. Zakończył się on remisem 1:1, ale w doliczonym czasie gry Verza nie wykorzystał rzutu karnego dla Almerii, a wcześniej Gimnastic wyrównał po samobójczym trafieniu Joaquina Moreno. Na ten mecz zawarto wiele podejrzanych zakładów bukmacherskich.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Nawałka pełen optymizmu. "Ta drużyna może zrobić naprawdę dobry wynik"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL