Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Pogoni SzczecinNewspix / Szymon Gorski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin

Pogoń Szczecin będzie szkolić piłkarzy wspólnie z Hamburger SV

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Pogoń Szczecin podpisała umowę z Hamburger SV. Współpracować będą ze sobą akademie klubów. - Pogoń zafascynowała nas swoją koncepcją rozwoju młodzieży - mówi Dieter Gudel, dyrektor akademii klubu z Hamburga.

Akademia znad Odry to jedna z czołowych w Polsce. W tym sezonie młodzi piłkarze Pogoni Szczecin nie walczą o medale w kategorii do lat 19 Centralnej Ligi Juniorów, ale byli minimum w półfinale w trzech poprzednich sezonach. Aktualnie w najlepszej czwórce mistrzostw Polski są natomiast juniorzy młodsi i trampkarze Pogoni.

- To zaszczyt współpracować z tak prężnie rozwijającą się akademią - mówi Dietmar Gudel. - Rozmowy z Pogonią trwały dwa miesiące, a nasz nowy partner zafascynował nas koncepcją rozwoju młodzieży. Dla nas to ważne mieć taki mocny, zaprzyjaźniony punkt w sąsiednim kraju.

Współpraca będzie obejmować wspólne treningi, mecze, obozy, a także wymianę szkoleniowców. Umowa została podpisana na dwa lata. - Mam nadzieję na szczerą, ambitną i dynamiczną współpracę na wielu płaszczyznach - dodaje Bernhard Peters, dyrektor sportowy Hamburger SV.

Partner Pogoni spadł w tym sezonie z Bundesligi. Z kolei klub ze Szczecina utrzymał się w Ekstraklasie pod wodzą Kosty Runjaicia. Od kiedy jego trenerem jest Niemiec można powiedzieć, że Portowcy ponownie otworzyli się na zachód. Szukają wzmocnień na niemieckim rynku, wyjeżdżają na sparingi z przedstawicielami 2. Bundesligi.

- Dla nas to fantastyczna sprawa i kolejny krok do przodu. Podczas rozmów w Niemczech wypadliśmy na tyle dobrze, że HSV zdecydował się podpisać umowę z nami - wspomina Dariusz Adamczuk, dyrektor akademii Pogoni. - HSV wybudował niedawno centrum treningowe, a wizyta w Hamburgu pomogła nad udoskonalić projekt podobnego ośrodka w Szczecinie. Będą one do siebie zbliżone i bardzo profesjonalne.

Hamburger SV współpracował w niedalekiej przeszłości z Lechem Poznań. Ponadto ma podpisane umowy z klubami w Niemczech, w Finlandii i w Japonii. - Nie liczy się dla nas ilość, a jakość umów. Współpraca ma być jak najbardziej efektywna - podsumowuje Gudel.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Dziennikarz z Senegalu podkreślił mocną stronę swojej kadry. "Możecie mieć kłopoty"

Czy Pogoń Szczecin powinna szukać wzmocnień na niemieckim rynku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL