Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Taras Romanczuk (w środku), obok po lewej Przemysław Frankowski (tyłem)Newspix / KAMIL SWIRYDOWICZ / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Taras Romanczuk (w środku), obok po lewej Przemysław Frankowski (tyłem)

El. LE: Lech Poznań i Górnik Zabrze poznali kolejnych rywali, Jagiellonia Białystok pierwszego

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Lech Poznań i Górnik Zabrze wiedzą już z kim zmierzą się w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy, jeśli wywalczą awans. Pierwszego pucharowego rywala poznała też Jagiellonia Białystok i ona będzie mieć zdecydowanie najtrudniej.

Jeśli Kolejorz poradzi sobie w pierwszej fazie z Gandzasarem Kapan, to jego następnym przeciwnikiem będzie lepszy z pary Connah's Quay Nomads - Szachtior Soligorsk. Pierwsze starcie odbyłoby się na boisku przeciwnika.

U siebie II rundę zacząłby natomiast Górnik Zabrze. Po ewentualnym wyeliminowaniu Zarii Balti, kolejnym oponentem podopiecznych Marcina Brosza byłby ktoś z dwójki Buducnost Podgorica - AS Trencin.

Najtrudniejsze zadanie czeka Jagiellonię Białystok. Zespół Ireneusza Mamrota wejdzie do gry później niż pozostałe polskie ekipy, jednak nie mógł liczyć na rozstawienie i zmierzy się z Rio Ave. To 5. drużyna ubiegłego sezonu portugalskiej ekstraklasy, którą wyprzedzili na finiszu tylko miejscowi potentaci: SC Braga, Sporting Lizbona, Benfica Lizbona oraz FC Porto.

Pary II rundy eliminacyjnej Ligi Europy:

ścieżka niemistrzowska:

Connah's Quay Nomads FC (Walia) / Szachtior Soligorsk (Białoruś) - Lech Poznań (Polska) / Gandzasar Kapan (Armenia)

Zaria Balti (Mołdawia) / Górnik Zabrze (Polska) - Buducnost Podgorica (Czarnogóra) / AS Trencin (Słowacja)

Jagiellonia Białystok (Polska) - Rio Ave (Portugalia)

Glenavon FC (Irlandia Północna) / Molde FK (Norwegia) - Anorthosis Famagusta (Cypr) / KF Laci (Albania)

Bananc Erywań (Armenia) / FK Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) - Atalanta Bergamo (Włochy)

Birkirkara FC (Malta) / KI Klaksvik (Wyspy Owcze) / Żalgiris Wilno (Litwa) - FC Vaduz (Liechtenstein) / Lewski Sofia (Bułgaria)

UE Engordany (Andora) / SS Folgore (San Marino) / Kajrat Ałmaty (Kazachstan) - AZ Alkmaar (Holandia)

Aberdeen FC (Szkocja) - Burnley FC (Anglia)

FK Rudar Pljevlja (Czarnogóra) / Partizan Belgrad (Serbia) - Cefn Druids AFC (Walia) / FK Trakai (Litwa) / Irtysz Pawłodar (Kazachstan)

Balzan FC (Malta) / Kesla FK (Azerbejdżan) - Milsami Orhei (Mołdawia) / Slovan Bratysława (Słowacja)

Cliftonville FC (Irlandia Północna) / FC Nordsjaelland (Dania) - Shamrock Rovers (Irlandia) / AIK Solna (Szwecja)

NK Rudar Velenje (Słowenia) / SP Tre Fiori (San Marino) / Bala Town (Walia) - FCSB Bukareszt (Rumunia)

Hapoel Hajfa (Izrael) - FC Lahti (Finlandia) / FH Hafnarfjoerdur (Islandia)

Levadia Tallin (Estonia) / Dundalk FC (Irlandia) - AEK Larnaka (Cypr)

Ferencvarosi TC (Węgry) / Maccabi Tel Awiw (Izrael) - Radnicki Nisz (Serbia) / UE Sant Julia (Andora) / Gzira United (Malta)

CSKA Sofia (Bułgaria) / Riga FC (Łotwa) - Admira Wacker Moedling (Austria)

Spartak Subotica (Serbia) / Coleraine FC (Irlandia Północna) - Sparta Praga (Czechy)

RB Lipsk (Niemcy) - FK Lipawa (Łotwa) / BK Hacken (Szwecja)

Stjarnan FC (Islandia) / Nomme Kalju (Estonia) - FC Kopenhaga (Dania) / KuPS Kuopio (Finlandia)

FK Ufa (Rosja) - NK Siroki Brijeg (Bośnia i Hercegowina) / NK Domżale (Słowenia)

SK Samtredia (Gruzja) / Toboł Kostanaj (Kazachstan) - Pjunik Erywań (Armenia) / Vardar Skopje (Macedonia)

LASK Linz (Austria) - Lillestrom SK (Norwegia)

Honved Budapeszt (Węgry) / Rabotnicki Skopje (Macedonia) - Progres Niedercorn (Luksemburg) / Gabala FK (Azerbejdżan)

Petrocub Hincesti (Mołdawia) / NK Osijek (Chorwacja) - Glasgow Rangers (Szkocja) / KF Shkupi (Macedonia)

B36 Torshavn (Wyspy Owcze) / St Joseph's FC (Gibraltar) / OFK Titograd Podgorica (Czarnogóra) - Besiktas Stambuł (Turcja)

DAC 1904 Dunajska Streda (Słowacja) / Dinamo Tbilisi (Gruzja) - Derry City (Irlandia) / Dinamo Mińsk (Białoruś)

FK Ventspils (Łotwa) / Luftetari Gjirokastra (Albania) - Girondins Bordeaux (Francja)

Żeljeznicar Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) / JK Narva Trans (Estonia) - Stumbras Kowno (Litwa) / Apollon Limassol (Cypr)

Racing FC Union Luxembourg (Luksemburg) / Viitorul Konstanca (Rumunia) - Vitesse Arnhem (Holandia)

FC Sankt Gallen (Szwajcaria) - IBV Vestmannaeyjar (Islandia) / Sarpsborg FK (Norwegia)

Dinamo Brześć (Białoruś) - Atromitos Ateny (Grecja)

Sevilla FC (Hiszpania) - Neftci Baku (Azerbejdżan) / Ujpest FC (Węgry)

Hibernian FC (Szkocja) / NSI Runavik (Wyspy Owcze) - Asteras Tripolis (Grecja)

Czichura Saczchere (Gruzja) / Beitar Jerozolima (Izrael) - FK Partizani (Albania) / NK Maribor (Słowenia)

KRC Genk (Belgia) - CS Fola Esch (Luksemburg) / College Europa FC (Gibraltar) / FC Prisztina (Kosowo)

Djurgardens IF (Szwecja) - FK Mariupol (Ukraina)

Hajduk Split (Chorwacja) - Ilves Tampere (Finlandia) / Sławija Sofia (Bułgaria)

ścieżka mistrzowska:

Skendija Tetowo (Macedonia) / New Saints FC (Walia) - przegrany z rundy preeliminacyjnej eliminacji Ligi Mistrzów

Torpedo Kutaisi (Gruzja) / Sheriff Tyraspol (Mołdawia) - HJK Helsinki (Finlandia) / Vikingur (Wyspy Owcze)

Spartak Trnava (Słowacja) / HSK Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina) - FK Kukesi (Albania) / Valletta FC (Malta)

FC Santa Coloma (Andora) / Drita Gnjilane (Kosowo) - Valur Reykjavik (Islandia) / Rosenborg Trondheim (Norwegia)

FK Astana (Kazachstan) / Sutjeska Niksić (Czarnogóra) - Alaszkert Erywań (Armenia) / Celtic Glasgow (Szkocja)

F91 Dudelange (Luksemburg) / Videoton Szekesfehervar (Węgry) - zwycięzca rundy preeliminacyjnej Ligi Mistrzów / Malmoe FF (Szwecja)

Spartaks Jurmala (Łotwa) / Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) - SP La Fiorita (San Marino) / Lincoln Red Imps (Gibraltar)

Suduva Mariampol (Litwa) / APOEL Nikozja (Cypr) - Flora Tallin (Estonia) / Hapoel Beer Szewa (Izrael)

Olimpija Ljubljana (Słowenia) / Karabach Agdam (Azerbejdżan) - Ludogorec Razgrad (Bułgaria) / Crusaders FC (Irlandia Północna)

Cork City (Irlandia) / Legia Warszawa (Polska) - wolny los

* Ostateczne pary II rundy eliminacyjnej Ligi Europy w ścieżce mistrzowskiej utworzą drużyny, które odpadną w dwumeczach I rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów.

Gospodarzy pierwszych spotkań wymieniono na pierwszym miejscu.

Pierwsze mecze odbędą się 26 lipca, rewanże zaplanowano tydzień później.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Polska - Senegal. Taktyczne błędy kadrowiczów. "To nie jest zawodnik do rozgrywania"

Czy Jagiellonia Białystok wyeliminuje Rio Ave?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (13):

  • Jagafan Zgłoś
    Ja się nie martwię i nie snuję dochodzeń, i nie wyczyniam durnot takich jak twoje śledztwa, ja mam rodzinę i pracę, oraz życie w realu, .....u ciebie jest problem, bo jesteś
    Czytaj całość
    przepełniony nienawiścią do wszystkich ludzi i obwiniasz ich o twoje kalectwo, ....to nie oni przykuli cię do wózka, to nie oni zabrali ci pracę, to nie ich wina że nie masz żony/dziewczyny.........nie wylewaj swojej żółci w internecie, bo nikt ci źle nie życzył, a sam sobie gotujesz ten los
    • Jagafan Zgłoś
      Poziom myślenia wieśniaków z Pułtuska, którzy uważają się warszawiakami jest żenujący, na co dajesz wyśmienity przykład, twój kolega ze wsi, Michał Anioł, który przeniósł się
      Czytaj całość
      z Pułtuska do wa-wy, na Alternatywy 4, daje również wyśmienity przykład waszej inteligencji.......nigdy nie będziecie warszawiakami, ani kibicami Legii.........pastuchy z Pułtuska........zwykłe "słoje".........."nie Miećka" ???
      • GMK36 Zgłoś
        Lech i Górnik powinni przejść Jaga w sumie moze powalczyć boRio ave tracilo az 23 pkt do 4 miejsca w lidze Ale wydaje sie ze kluczowy moze byc tu terminarz Rewanż w Portugalii A wiemy
        Czytaj całość
        jak ostatnio polskie drużyny prezentowaly sie na półwyspie iberyjskimU siebie są znacznie mocniejsi
        Wszystkie komentarze (13)

        Komentarze (13)

          Wszystkie komentarze (13)
          PRZEJDŹ NA WP.PL