WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: prezes Warty Izabella Łukomska-Pyżalska i trener Petr Nemec

Izabella Łukomska-Pyżalska prezesem wszystkich sekcji Warty Poznań. Epokowa zmiana w klubie

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Epokowa zmiana w Warcie Poznań. Izabella Łukomska-Pyżalska, która do tej pory zarządzała tylko drużyną piłkarską, została prezesem całego klubu i będzie sprawować pieczę nad sześcioma sekcjami.

Zebranie zarządu odbyło się w czwartek. Dotychczasowy prezes Marek Łbik, który pełnił funkcję przez 20 lat, zrezygnował z ubiegania się o reelekcję. Jego miejsce zajęła Izabella Łukomska-Pyżalska, która od 2011 roku zarządza sekcją futbolową.

Piłkarze funkcjonowali od jakiegoś czasu w odrębnym bycie prawnym - Warcie Poznań SA. Pozostałe sekcje (tenisowa, szermiercza, kajakarska, hokejowa oraz pływacka) były częścią stowarzyszenia Klub Sportowy Warta. Właśnie w tym drugim funkcję prezesa objęła Łukomska-Pyżalska i od czwartku zarządza już całym klubem.

Utworzono także nowy ośmioosobowy zarząd, w skład którego weszły trzy osoby związane z drużyną piłkarską: prezes Łukomska-Pyżalska, dyrektor sportowy Arkadiusz Miklosik, a także wieloletni kierownik zespołu Karol Majewski.

Zmiany w zarządzie zbiegły się z powrotem zielonych na zaplecze ekstraklasy. Trwa już remont budynku klubowego, a w najbliższym czasie prowadzone będą dalsze prace modernizacyjne przy Drodze Dębińskiej.

ZOBACZ WIDEO Wojciech Kowalewski. Lider z Polski w Moskwie

Czy Warta utrzyma się w Nice I lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL