Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu Luka Marić, w barwach Zawiszy BydgoszczEast News / Paweł Skraba / Na zdjęciu Luka Marić, w barwach Zawiszy Bydgoszcz

Chorwacki obrońca wrócił do Polski. Podpisał kontrakt z Arką

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Chorwat Luka Marić został nowym piłkarzem Arki Gdynia. Mający za sobą występy w Zawiszy Bydgoszcz obrońca, związał się z klubem z Trójmiasta roczną umową, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Polscy kibice mogą kojarzyć Lukę Maricia z występów w Zawiszy Bydgoszcz. Piłkarz ten był podstawowym piłkarzem tego klubu na wiosnę sezonu 2014/15. Był to dla niego pierwszy wyjazd z kraju po latach gry w zespołach z Chorwacji, w tym w NK Istra, czy HNK Rijeka.

31-latek po wyjeździe z Polski mocno się rozkręcił w kontekście piłkarskich wojaży. Przeszedł do irańskiego Persepolisu Teheran, gdzie zagrał w 20 ligowych meczach, a następnie przeniósł się do Dinama Bukareszt. W lidze rumuńskiej rozegrał dwa sezony i zdobył Puchar Ligi.

Arka Gdynia mocno przebudowuje swój zespół. Po sezonie z drużyny odeszło już czternastu piłkarzy, spośród których kilku było mocno związanych z gdyńskim zespołem. Luka Marić to już dziesiąty nowy piłkarz Arki, w tym aż piąty obcokrajowiec, który dołączył do tego klubu i drugi w ostatnich dniach. Tuż przed zakontraktowaniem Maricia, do klubu z północnej części Trójmiasta oficjalnie przeszedł Nabil Aankour.

ZOBACZ WIDEO Ronaldo potrzebuje nowych wyzwań. "Jest pełen sportowych ambicji. Chce udowodnić, że nadal jest wielki"

Czy Luka Marić będzie podstawowym piłkarzem Arki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL