WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Stadion Wisły Kraków

Kibice Wisły Kraków zbierają pieniądze dla klubu. "Nie uratujesz Wisły za tydzień, albo jutro. Musisz zrobić to teraz!"

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków zorganizowało zbiórkę pieniędzy dla znajdującego się w fatalnej kondycji finansowej klubu. "Nie uratujesz Wisły za tydzień, albo jutro. Musisz zrobić to teraz!" - apelują fani Białej Gwiazdy.

Wisła została bezdomna trzy tygodnie przed inauguracją sezonu. 30 czerwca wygasła umowa dzierżawy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, na którym Biała Gwiazda od dekad rozgrywa swoje mecze, a 2 lipca magistrat poinformował, że ze względu na zadłużenie klubu wobec miejskich instytucji nowa umowa nie zostanie podpisana. Więcej o tym TUTAJ. Mowa o 7,5 mln zł.

Władze miasta postawiły jeden warunek: umowa zostanie podpisana, jeśli klub spłaci przynajmniej dług (3,9 mln zł) wobec Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Problem w tym, że Wisła, co otwarcie przyznał podczas wtorkowej sesji miejskiej komisji budżetowej dyrektor wykonawczy Białej Gwiazdy Daniel Gołda, nie dysponuje takimi środkami. Więcej o tym TUTAJ.

Klub znalazł się pod ścianą, bo efektem nieugiętej postawy magistratu jest to, że półtora tygodnia przed pierwszym meczem nowego sezonu Wisła jest bezdomna i nie dysponuje stadionem, na którym będzie występowała w roli gospodarza. W pozytywnie rozpatrzonym przez Komisję ds. Licencji PZPN wniosku licencyjnym nie wskazała innego obiektu niż ten przy Reymonta 22. Ubiegając się o licencję na występy w ekstraklasie w sezonie 2018/2019, klub bazował na promesie zawarcia umowy dzierżawy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana.

Wisła prowadzi rozmowy z operatorami innych spełniających wymogi ekstraklasy stadionów, ale gra poza Reymonta 22 będzie dla klubu nie tylko wizerunkowym, ale też finansowym ciosem. Biała Gwiazda przystąpi do rozgrywek, ale wyprowadzka z Krakowa będzie generowała dodatkowe koszta i w efekcie pogrąży klub.

Rozpaczliwą pomoc klubowi zaoferowali fani. Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków zorganizowało zbiórkę pieniędzy, apelując przy tym, by w tym trudnym czasie zapomnieć o wewnętrznych podziałach i ruszyć na ratunek klubowi. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia wobec miasta.

"Biała Gwiazda znalazła się na największym zakręcie w swojej historii. Nie możemy dopuścić do tego, aby nasz klub nie tylko nie grał na własnym stadionie, ale i popadł w jeszcze większe tarapaty. Jesteśmy niezmiernie zbulwersowani ostatnimi wydarzeniami, ale jednocześnie apelujemy do wszystkich kibiców o rozsądek. Podziały są nam zupełnie niepotrzebne i nikt na nich nie wygra.

Musimy ratować Wisłę! Pieniądze można wpłacać na podane poniżej konto. Całość środków wraz z rozliczeniem zostanie przekazana na spłatę zadłużenia klubu wobec miasta. Codziennie będziemy publikować raport wpłat z imieniem wpłacającego, oraz aktualny stan konta.

Nie uratujesz Wisły za tydzień, albo jutro. Musisz zrobić to teraz!" - czytamy w oświadczeniu SKWK.

ZOBACZ WIDEO Oryginalne kandydatury na trenera reprezentacji Polski. "Świetni komentatorzy, ale nie mają doświadczenia"Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy w sezonie 2018/2019 Wisła Kraków wróci na Reymonta 22?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (34):

    Pokaż więcej komentarzy (31)
    PRZEJDŹ NA WP.PL