Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Pogoni Szczecin Newspix / Szymon Gorski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin

Kłopot Pogoni Szczecin. Soufian Benyamina trafił do szpitala w Berlinie

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Soufian Benyamina został przetransportowany do szpitala w Berlinie. Uraz głowy piłkarza Pogoni Szczecin jest poważniejszy niż początkowo oceniano.

Pogoń Szczecin zagrała ostatni sparing w okresie przygotowań z Błękitnymi Stargard za zamkniętymi drzwiami. W jej podstawowym składzie na wygrany 5:2 mecz był Soufian Benyamina, ale nie dokończył nawet pierwszej połowy. Po zderzeniu w powietrzu z przeciwnikiem Niemiec zalał się krwią i trafił z boiska do szpitala w Szczecinie. Ze stolicy Pomorza Zachodniego został następnie przetransportowany do stolicy Niemiec i tam przechodzi szereg diagnoz i badań.

Benyamina doznał urazu twarzoczaszki, który aktualnie wyklucza trenowanie przed meczem z Miedzią Legnica na inaugurację Ekstraklasy.

Napastnicy Pogoni Szczecin nie imponowali skutecznością w okresie przygotowań. Ten z najkrótszym stażem w zespole Benyamina mógł jako jedyny pochwalić się udziałem w sytuacjach bramkowych. W sparingu z Lechią Gdańsk strzelił gola, a w meczu z Hapoelem Beer Szewa wywalczył rzut karny. Kłopot trenera Kosty Runjaicia powiększa fakt, że nie w pełni sił jest Adam Buksa. W tej sytuacji najbardziej realny jest na razie występ z przodu Adama Frączczaka albo Adriana Benedyczaka.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Chorwacja wielkim wygranym mundialu. "W mentalnym znaczeniu zostali mistrzami świata. Skradli nasze serca"

Czy Soufian Benyamina jest najlepszym napastnikiem Pogoni Szczecin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL