Najnowsze Wyniki/Kalendarz
radość piłkarzy reprezentacji Chorwacji PAP/EPA / YURI KOCHETKOV / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Chorwacji

Ładny gest Chorwatów. Zaprosili fotoreportera na wakacje

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Chorwacki Komitet Turystyki zdecydował się na miły gest wobec fotoreportera, który ucierpiał w trakcie meczu tej reprezentacji z Anglią podczas mistrzostw świata. 53-latek został zaproszony na Bałkany na tygodniowe wakacje za darmo.

Po drugim golu dla reprezentacji Chorwacji w meczu z Anglią w półfinale mistrzostw świata, jej piłkarze udali się w kierunku narożnika boiska rozpocząć świętowanie trafienia. Wtedy doszło do zabawnej sytuacji.

Radość zawodników była tak wielka, że przez przypadek przygnietli częściowo jednego z fotoreporterów. Po chwili jednak Chorwaci sami pomogli mu wstać, a zdjęcia całującego go przez Domagoja Vidę obiegły świat.

Po meczu okazało się, że tym fotoreporterem jest 53-letni Youri Cortez, pracujący dla francuskiej agencji AFP. Pytany o całą sytuację mówił z uśmiechem, że nie ma żadnych pretensji do piłkarzy, a dzięki nim zyskał świetne zdjęcia.

Teraz Chorwaci postanowili zrekompensować mu tamtą sytuację. Jak poinformował Chorwacki Komitet Turystyki, 53-latek został zaproszony przez nich na darmowe, tygodniowe wakacje w ich kraju. Dodano też, że zaproszenie zostało przyjęte.
Jego urlop ma rozpocząć się na przełomie sierpnia i września. "Zapewnimy mu wakacje, jakich nigdy jeszcze nie doświadczył" - przekonują Chorwaci.

Ostatecznie reprezentacja Vatrenji zakończyła mistrzostwa świata ze srebrnymi medalami. Finałowe spotkanie z Francją przegrała wynikiem 2:4.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: nie umieli wbić gola Zagłębiu. Bramka była pusta

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL