Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ivan Runje (przy piłce)WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Ivan Runje (przy piłce)

Obrońcy Jagiellonii Białystok rozchwytywani. Rosjanie chcieli Ivana Runje, Guti bliski transferu do NK Osijek

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
Guti jest bliski odejścia do NK Osijek. Chorwaci ustalili już z Jagiellonią szczegóły pozyskania zawodnika. Kwota transferu ma wynieść początkowo 200 tys. euro. Z kolei Achmat Grozny złożył ofertę za Ivana Runje. Propozycja została jednak odrzucona.

O chęci odejścia Gutiego z Jagiellonii mówiło się od kilku tygodni. Zawodnik, który był podstawowym graczem drużyny wicemistrzów Polski 2016/17, po przyjściu Nemanji Mitrovicia w ubiegłym sezonie, stracił miejsce w jedenastce. To miało być powodem jego niezadowolenia i chęci zmiany otoczenia.

Oferta z NK Osijek wydaje się więc doskonałym rozwiązaniem zarówno dla piłkarza, jak i klubu. Według nieoficjalnych informacji, oprócz 200 tys. euro opłaty, umowa "Jagi" z Chorwatami będzie zawierać także zapis o niewielkim bonusie. Wpłynie on na konto białostoczan w przypadku awansu bałkańskiej ekipy do rundy grupowej Ligi Europy.

Brazylijczyk trafił na Podlasie zimą 2016 roku. Łącznie rozegrał dla Jagi 70 spotkań, w których strzelił 2 gole.

Co ciekawe, Guti to nie jedyny obrońca wicemistrzów Polski, który otrzymał ofertę zagraniczną w ostatnich dniach. Jak poinformował na Twitterze dziennikarz Piotr Wołosik, Achmat Grozny (dawniej znany jako Terek) był gotowy zapłacić za Ivana Runje blisko milion euro, ale propozycja została odrzucona.

ZOBACZ WIDEO Zbigniew Boniek wyjaśnia sytuację z Giannim De Biasim: Nie było kłótni, nie było pretensji

Czy Ivan Runje powinien zostać w Białymstoku na kolejny sezon?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL