Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stanisław Czerczesow, trener rosyjskich piłkarzy Getty Images / Lars Baron / Staff / Na zdjęciu: Stanisław Czerczesow, trener rosyjskich piłkarzy

Stanisław Czerczesow przedłużył kontrakt z reprezentacją Rosji

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Stanisław Czerczesow, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, podpisał nowy kontrakt z reprezentacją Rosji. Pozostanie jej szkoleniowcem aż do Euro 2020 z ewentualną opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Rosyjski Związek Piłki Nożnej oficjalnie ogłosił podpisanie nowego kontraktu ze Stanisławem Czerczesowem. Przed szkoleniowcem ćwierćfinalistów MŚ 2018 przygotowania do spotkań w Lidze Narodów, a także do kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2020.

- Z przyjemnością ogłaszamy przedłużenie umowy ze Stanisławem Czerczesowem, pod którego wodzą Rosja po raz pierwszy od 1970 roku dotarła do ćwierćfinału mistrzostw świata. Rosyjski związek w pełni ufa trenerowi i jego sztabowi. Spodziewamy się, że zespół czeka jeszcze wiele sukcesów - powiedział Aleksander Alajew, szef związku. 

Podziękowano Czerczesowowi i jego współpracownikom za wynik na mundialu. - Cieszę się, że będziemy nadal współpracować z rosyjskim zespołem. Poprzeczka została podniesiona, jeśli chodzi o wyniki. Chcielibyśmy je kontynuować i grać na tym samym poziomie. Rozumiemy, jaka odpowiedzialność na nas spoczywa, wykonamy naszą pracę z godnością - powiedział trener. Jego kontrakt został podpisany w systemie 2+2, czyli po Euro 2020 może zostać przedłużony o kolejne dwa lata.

Nowe wynagrodzenie Czerczesowa wyniesie 3 miliony euro z bonusami. Oznacza to, że będzie jednym z najlepiej opłacanych trenerów na świecie.

We wtorek Rosjanin znalazł się w gronie nominowanych do nagrody FIFA dla najlepszego trenera 2018 roku.

ZOBACZ WIDEO Poznaj Marcina Żarneckiego, który podbił serca Chorwatów. Polskiego bohatera odwieźliśmy do domu

Czy Rosja zakwalifikuje się na ME 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL