Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion Lecha po ataku pseudokibiców, mecz z Legią (20052018)WP SportoweFakty / Stadion Lecha po ataku pseudokibiców, mecz z Legią (20.05.2018)

Świetne wieści dla kibiców Lecha. Wojewoda skrócił karę

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman zdecydował o ograniczeniu liczby meczów, które Lech Poznań musi rozegrać bez udziału publiczności. Dzięki temu fani Kolejorza obejrzą z trybun czwartkowy pojedynek w europejskich pucharach.

W maju wojewoda wielkopolski zamknął stadion Lecha Poznań dla publiczności na pięć meczów ligowych i trzy spotkania w europejskich pucharach. Był to efekt skandalicznych wydarzeń na trybunach i boisku, do jakich doszło w trakcie kończącego sezon ligowy spotkania z Legią Warszawa.

W sobotę Zbigniew Hoffman ogłosił jednak, że kara została skrócona do zaledwie trzech spotkań - dwóch w Ekstraklasie i jednego w Lidze Europy. Już w najbliższy czwartek, podczas spotkania z Szachtiorem Soligorsk, trybuny zostaną otwarte dla kibiców.

- Gdy ogłaszałem swoją decyzję, powiedziałem, że karę należy traktować jako czas refleksji dla znalezienia rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo na stadionie miejskim. Wspólną pracą te rozwiązania znaleźliśmy i kibice mogą wrócić na bezpieczny obiekt - skomentował Hoffman.

- Myślę, że to działanie pokazuje, że z każdej trudnej sytuacji, a nawet dotkliwej kary, można wyciągać konstruktywne wnioski. Taki był mój cel i ten cel uważam za osiągnięty - dodał.

Bardzo zadowolony z decyzji wojewody jest także prezes Lecha, Karol Klimczak.

- To bardzo dobra informacja dla wszystkich osób związanych z Kolejorzem. Gramy dla kibiców i bardzo chcieliśmy, by możliwie najszybciej mogli wrócić na Bułgarską i dopingować swój ukochany klub - powiedział.

Pierwszym spotkaniem ligowym, które z perspektywy trybun kibice obejrzą przy Bułgarskiej będzie starcie z Wisłą Kraków, do którego dojdzie 19 sierpnia.

ZOBACZ WIDEO Poznaj Marcina Żarneckiego, który podbił serca Chorwatów. Polskiego bohatera odwieźliśmy do domu

Czy zgadasz się z decyzją wojewody?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

PRZEJDŹ NA WP.PL