WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: Jacek Magiera

MŚ U-20 2019. Oni pomogą Jackowi Magierze przygotować Polskę do młodzieżowego mundialu

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Jacek Magiera podał nazwiska współpracowników, którzy pomogą mu przygotować reprezentację Polski do udziału w MŚ U-20 2019. Biało-Czerwoni będą gospodarzem turnieju, który zostanie rozegrany na przełomie maja i czerwca przyszłego roku.

Jacek Magiera został selekcjonerem kadry U-20 19 marca bieżącego roku - tuż po tym, jak okazało się, że Polska zorganizuje młodzieżowy mundial. Jako gospodarz Biało-Czerwoni mają zagwarantowany udział w turnieju bez konieczności rywalizacji w eliminacjach i do mistrzostw będą przygotowywali się w grach kontrolnych.

Pierwsze spotkania pod wodzą Magiery Polacy rozegrają dopiero we wrześniu - z Włochami (06.09) i Szwajcarią (10.09) - a we wtorek poznaliśmy współpracowników selekcjonera, którzy pomogą mu przygotować zespół do udziału w turnieju. Magiera otoczył się ludźmi, z którymi pracował już w Zagłębiu Sosnowiec i Legii Warszawa.

Pierwszym asystentem nowego selekcjonera został Tomasz Łuczywek, który pomagał Magierze i w Sosnowcu, i w Warszawie. Opiekunem bramkarzy będzie Wojciech Kowalewski - 11-krotny reprezentant Polski współpracował z Magierą w Legii. Przy Łazienkowskiej 3 selekcjoner poznał też Sebastiana Krzepotę, który będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne młodych reprezentantów Polski.

Co ciekawe, po odejściu z Legii Krzepota wkroczył w świat... esportu. Rozpoczął współpracę z należącą do Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla, czyli byłych właścicieli Legii, drużyną AGO Esports jako odpowiedzialny za trening fizyczny, dietę i motywację graczy performance coach. Więcej o tym TUTAJ.

Kolejnym zaufanym człowiekiem Magiery jest Paweł Kozub, który będzie pracował z piłkarzami indywidualnie. Tę samą funkcję pełnił już w prowadzonej przez selekcjonera Legii.

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski U-20:
Selekconer: Jacek Magiera
II Trener: Tomasz Łuczywek
Trener bramkarzy: Wojciech Kowalewski
Trener przygotowania fizycznego: Sebastian Krzepota
Trener przygotowania indywidualnego: Paweł Kozub
Trener analityk: Maciej Szymański
Statystyk/Rzecznik prasowy: Michał Zachodny
Lekarz: Mikołaj Patrzykąt
Fizjoterapeuta: Marcin Bator
Fizjoterapeuta: Maciej Kuszyński
Kierownik drużyny: Mateusz Chmielnicki
Kit Manager: Radosław Chmielnicki
Administrator: Mirosław Ryszka

Mistrzostwa Świata U-20 2019 odbędą się w dniach 23 maja - 15 czerwca 2019 roku. Poza Polską w turnieju wezmą udział 23 drużyny. Na razie znani są tylko uczestnicy z Europy: w ME U-19 2018 awans do młodzieżowego mundialu wywalczyły reprezentacje Francji, Norwegii, Portugalii, Ukrainy i Włoch.

ZOBACZ WIDEO Mamy nagranie z historycznego zjazdu Bargiela. Te ujęcia zapierają dech w piersiach!

Czy Polska wygra MŚ U-20 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL