WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Gareth Southgate

Gareth Southgate dostanie nowy kontrakt. "Chcemy, żeby pozostał z nami na dłużej"

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Angielska Federacja Piłki Nożnej (FA) nie chce stracić Garetha Southgate'a, który poprowadził kadrę do półfinału mistrzostw świata. Działacze planują zaoferować trenerowi nową umowę.

- Chcemy, by Gareth Southgate pozostał z nami dłużej niż do 2020 roku [wtedy kończy się dotychczasowy kontrakt - red.] - powiedział Martin Glenn, dyrektor wykonawczy FA. Strony mają przystąpić do negocjacji zaraz po tym, jak selekcjoner wróci z urlopu.

Podczas briefingu na Wembley Glenn przyznał, że ostrzegł Southgate'a, żeby nie spodziewał się ze strony federacji wielkich pieniędzy: - Nie jesteśmy Manchesterem United - powiedział działacz. Według informacji pozyskanych przez brytyjskie media, po podpisaniu nowej umowy trener zarabiałby cztery miliony funtów rocznie.

Gareth Southgate prowadzi Synów Albionu od 2016 roku, kiedy zastąpił Sama Allardyce'a. Na tegorocznym mundialu 47-latek doszedł z Anglią do półfinału, gdzie przegrał 1:2 z Chorwacją. W meczu o trzecie miejsce drużyna Southgate'a poległa 0:2 z reprezentacją Belgii.

ZOBACZ WIDEO Demolka! Girona FC nie miała litości dla Melbourne City [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Southgate przedłuży kontrakt z reprezentacją Anglii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL