Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Clarence Seedorf AFP / ALBERTO PIZZOLI / AFP / Na zdjęciu: Clarence Seedorf

Clarence Seedorf selekcjonerem Kamerunu. Jego asystentem Patrick Kluivert

Dawid Borek
Dawid Borek
Nie Sven-Goran Eriksson, a Clarence Seedorf, został nowym selekcjonerem reprezentacji Kamerunu. Jego asystentem będzie Patrick Kluivert.

Sven-Goran Eriksson był jednym z kandydatów na objęcie stanowiska selekcjonera reprezentacji Kamerunu. Szwed rozmawiał z Kameruńskim Związkiem Piłki Nożnej, jednak najwidoczniej jego wizja nie spodobała się federacji.

Lepiej wypadł Clarence Seedorf, który w sobotę został ogłoszony nowym szkoleniowcem kameruńskiej kadry. Byłego piłkarza m.in. Realu Madryt i AC Milan będzie wspierał jego były reprezentacyjny kolega - Patrick Kluivert, który został jego asystentem.

Póki co nie znamy długości kontraktu Seedorfa. Szczegóły umowy mają zostać podane jeszcze w tym miesiącu.

Dla byłego reprezentanta Holandii to czwarty przystanek w karierze szkoleniowej. Wcześniej prowadził AC Milan, Shenzhen Ruby i Deportivo La Coruna. We wszystkich wyżej wymienionych klubach pracował krócej niż pół roku. 

Seedorf na stanowisku selekcjonera Kamerunu zastąpił Belga Hugo Broosa, który stracił pracę w grudniu ubiegłego roku. Powodem zwolnienia był brak awansu na mistrzostwa świata w Rosji.

ZOBACZ WIDEO: Jakie kolejne wyzwania przed Andrzejem Bargielem? "Potrzebuję poczuć głód powrotu w góry"

Czy Seedorf poradzi sobie w roli selekcjonera Kamerunu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL