Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Xaver Schlager i Sergej Milinković-SavićGetty Images / Marco Rosi / Na zdjęciu: Xaver Schlager i Sergej Milinković-Savić

AC Milan chce ściągnąć Savica

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Po sfinalizowaniu transferu Gonzalo Higuaina AC Milan nie zwalnia tempa. Na celowniku Rossonerich znalazł się Sergej Milinkovic-Savić z Lazio. Według "The Sun" kwota transferu może wynieść 107 mln funtów.

Po zmianach właścicielskich w AC Milan rozpoczęło się sprzątanie po nieudolnych chińskich biznesmenach. Należący do amerykańskiego miliardera Paula Singera fundusz hedgingowy Elliott Management najpierw sprawił, że Milan jednak nie został wycofany z europejskich pucharów w ramach niespełnienia wymogów finansowego fair play, a teraz umiejętnie wzmacnia drużynę. 

Amerykanie ściągają na San Siro piłkarzy na zasadzie wypożyczenia, odkładając płatności w czasie, aby spełnić wymogi UEFA. Tak do Milanu przeszedł już Gonzalo Higuain, a według angielskiego "The Sun", następny w kolejce jest Sergej Milinković-Savić, gwiazda Serie A i Lazio Rzym. 

Rossoneri zamierzają zapłacić Lazio za roczne wypożyczenie 36 mln funtów, a po sezonie wykupić definitywnie, dopłacając 71 mln. 

W ubiegłym sezonie Savić rozegrał w barwach Lazio 47 meczów, w których zdobył 14 goli i miał osiem asyst.

ZOBACZ WIDEO Wyjątkowe narty Andrzeja Bargiela. "Dodawały mi otuchy"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL