Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nwankwo Kanu (z lewej) i Richard Hughes (z prawej)Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Nwankwo Kanu (z lewej) i Richard Hughes (z prawej)

Były strzelec Arsenalu, Nwankwo Kanu, pomaga dzieciom chorym na serce

Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek
Nwankwo Kanu, który przez większą część kariery piłkarskiej zmagał się z problemami z sercem, pomaga nigeryjskim dzieciom zmierzyć się z chorobą. Weźmie udział w charytatywnym meczu w Londynie, z którego środki wspomogą chorych.

Legendarny gracz Arsenalu, Nwankwo Kanu, który wywalczył z drużyną narodową Nigerii złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich 1996, wraca do Londynu, by rozegrać charytatywny mecz, z którego środki wspomogą ratowanie życia afrykańskich dzieci. Piłkarz sam miał problemy z sercem, przez co wróżono mu szybkie zakończenie kariery.

Ówczesny 20-latek nie poddał się i spędził na boisku kolejne 15 lat. Od 2000 roku Fundacja Kanu Heart ("Serce Kanu") uratowała 542 osoby, które zmagają się z problemami z sercem.

Zebrane podczas meczu w Londynie pieniądze mają pomóc 200 nigeryjskim dzieciom, a także przyczynić się do budowy centrum kardiologicznego w Abudży (Nigeria), w związku z czym chore dzieci by uzyskać pomoc nie będą już musiały latać do Indii i Wielkiej Brytanii.

W rozmowie ze "Standard Sport" Kanu przyznał, że dzieci z problemami z sercem się nawet nie uśmiechają, dopiero po operacji nabierają sił. Jednocześnie były zawodnik oznajmił, że być może w ten sposób uda się pomóc "następnemu Kanu". Często nigeryjskie rodziny nie stać na wyjazd dziecka do Indii na operację.

- Uwierz mi, że wiem jak to jest mieć problemy z sercem. Możesz mieć uraz kostki lub ramienia i w wyleczyć je w 6-8 miesięcy. Jeśli zatrzyma się serce na chwilę, to po wszystkim - powiedział napastnik i dodał: - Przyjechać i spróbować pomóc znaczy dla mnie bardzo wiele. Trofea są ważne, ale uratowanie życia kogoś, kto mógłby umrzeć znaczy dla mnie o wiele więcej.

Według sondażu klubowego, Kanu jest 13. najlepszym graczem w historii Arsenalu. W 2016 roku wziął udział w charytatywnym meczu pomiędzy legendami Arsenalu Londyn a legendami A.C. Milanu, w którym zdobył hat-tricka. Obok piłkarza podczas tegorocznego pojedynku rozgrywanego 30 września w The Hive London wystąpią m.in. Sol Campbell, Lauren i Robert Pires.

ZOBACZ WIDEO Show Sergio Aguero. Tarcza Wspólnoty dla Manchesteru City [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL