WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Koepsel/Bongarts / Na zdjęciu: Łukasz Piszczek

Wielkie wyróżnienie dla Łukasza Piszczka. W Borussii Dortmund został wicekapitanem

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Łukasz Piszczek w Borussii Dortmund gra od ośmiu lat i zapracował sobie na wielki szacunek. Dowodem na to jest powierzenie mu funkcji wicekapitana drużyny.

Ostatnie tygodnie były trudne dla Łukasza Piszczka. Najpierw był nieudany mundial, w którym zagrał poniżej oczekiwań, a Polska odpadła w fazie grupowej. Prawy obrońca mocno to przeżył, o czym opowiedział w wywiadzie dla WP SportoweFakty (znajdziecie go obok). Kilka dni temu oficjalnie ogłosił, że kończy karierę w reprezentacji Polski.

33-latek od dłuższego czasu narzeka na problemy zdrowotne. Teraz chce się skupić jedynie na grze w klubie. W Borussii Dortmund gra od 2010 roku i to tam planuje zakończyć profesjonalną karierę.

"Piszczu" w BVB jest bardzo doceniany. Dowodem na to jest decyzja przed startem kolejnego sezonu. Nowym kapitanem mianowano Marco Reusa, a Polak został jego zastępcą.

To oznacza, że w przypadku absencji Reusa, to Piszczek będzie kapitanem swojej drużyny. Będzie także odbierać opaskę w sytuacji, gdy niemiecki piłkarz w trakcie meczu opuści boisko, a on sam pozostanie na placu gry.

ZOBACZ WIDEO Michał Krupiński o udanej wyprawie Andrzeja Bargiela: Inspiracja dla milionów Polaków

Czy Piszczek ma odpowiednie cechy, by być kapitanem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL