WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Michał Kucharczyk

El. LE. Michał Kucharczyk po kompromitacji. "Jesteśmy prymitywnym zespołem"

Jakub Artych
Jakub Artych
- Nie tworzymy drużyny na boisku. Może w szatni wygląda inaczej, ale na boisku każdy gra do własnej bramki i dopóki się nie pozbieramy, to wyniki będą słabe - mówił Michał Kucharczyk. Legia Warszawa skompromitowała się z mistrzem Luksemburga 1:2.

Takiego wstydu kibice polskiej piłki nie najedli się już dawno. Mistrz kraju całkowicie skompromitował się na arenie międzynarodowej. Od Legii Warszawa, w trzeciej rundzie eliminacyjnej Ligi Europy lepszy okazał się zespół z Luksemburga, a wynik 1:2 to najniższy wymiar kary.

- Zapisaliśmy się w historii Legii jako prymitywny zespół. Nawet grając w 10, nie powinniśmy pozwolić sobie na porażkę. Popełniliśmy jednak mnóstwo błędów w obronie i rywale zasłużenie z nami wygrali - powiedział na antenie "TVP Sport" Michał Kucharczyk.

To był kolejny czarny czwartek w historii polskiego futbolu. Swoje mecze przegrali również Lech Poznań i Jagiellonia Białystok. To Legia Warszawa wyglądała jednak jak dzieci we mgle. Bez pomysłu, ambicji i zaangażowania. W przerwie próbowali zmienić to Arkadiusz Malarz oraz Kucharczyk, którzy wymienili kilka ostrych uwag.

- W przerwie rozmawiałem z Malarzem o taktyce, która nie wyglądała za dobrze. Przegrywaliśmy za dużo długich piłek. W tym momencie spadliśmy na totalne dno i jeśli się nie odbijemy, to kibice Legii mogą nas wygwizdać, bo na to zasługujemy - dodał Kucharczyk.

- Nie tworzymy drużyny na boisku. Może w szatni wygląda to inaczej, ale na boisku każdy gra do własnej bramki i dopóki się nie pozbieramy, to wyniki będą słabe - kończy.

Rewanż 16 sierpnia w Luksemburgu. Dopóki Legia Warszawa nie znajdzie trenera, nie ma prawa myśleć o wyeliminowaniu Football 1991 Dudelange.

ZOBACZ WIDEO "Taka stara i o tyle rekord pobiła!" Rozbrajająca Iga Baumgart w finale

Czy na Łazienkowskiej 3 byliśmy świadkami największej kompromitacji w historii polskiej piłki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (24):

    Pokaż więcej komentarzy (21)
    PRZEJDŹ NA WP.PL