Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kuriozalna sytuacja. Czerwona kartka za faul kolegi z drużyny

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
W czasie meczu pomiędzy GKS-em Jastrzębie i Chojniczanką Chojnice (0:0) czerwoną kartkę otrzymał Patryk Skórecki. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że chodziło o przewinienie na koledze z drużyny.

Od 81. minuty GKS 1962 Jastrzębie musiał grać w osłabieniu. Patryk Skórecki zdenerwował się po nieudanym podaniu kolegi. W efekcie odepchnął Macieja Spychałę, co zauważył arbiter spotkania. Wcześniej energicznie przekazywał mu swoje uwagi, ale w końcu nerwy puściły wobec mniej doświadczonego kolegi, młodzieżowca z ekipy z Jastrzębia.

Za to przewinienie postanowił ukarać Skóreckiego czerwoną kartką, przez co ten musiał opuścić boisko, a jego drużyna do końca z Chojniczanka Chojnice grała w dziesiątkę. Sytuacja jest o tyle mało spotykana, że piłkarz został wykluczony nie za faul na rywalu, ale na koledze z zespołu. 

Spotkanie ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem. 

Do takich zdarzeń dochodziło już w historii piłki nożnej, nie jest to ewenement, ale mimo wszystko rzadkość. W 2008 roku w Premier League w meczu pomiędzy West Ham United a Stoke City czerwoną kartkę za faul na koledze z zespołu zobaczył Ricardo Fuller. 

Aktualnie Chojniczanka zajmuje szóste miejsce w tabeli Fortuna I Ligi, na koncie ma zwycięstwo i trzy remisy. Jastrzębianie znajdują się w strefie spadkowej, na razie zdobyli tylko dwa punkty po remisach.

ZOBACZ WIDEO Poznaj Marcina Żarneckiego, który podbił serca Chorwatów. Polskiego bohatera odwieźliśmy do domu

Czy Skórecki słusznie został ukarany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL