Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Remigiusz Rzepka Newspix / Łukasz Grochala / Na zdjęciu: Remigiusz Rzepka

Mundial 2018. Trener przygotowania fizycznego Polaków: Z dzisiejszej perspektywy niczego bym nie zmienił

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
- Niczego byśmy nie zmienili. Wszędzie mieliśmy idealne warunki - mówi na chłodno trener przygotowania fizycznego w sztabie Adama Nawałki, Remigiusz Rzepka. Dziwią go też słowa Łukasza Piszczka.

W wywiadzie udzielonym niedawno WP SportoweFakty obrońca Borussii Dortmund przyznał, że zawiodło przygotowanie fizyczne. - Nie miałem dynamiki, nie była na takim poziomie, jak normalnie - oznajmił (całość TUTAJ).

- Nasza praca opierała się na interakcji z zawodnikami. Rozmawialiśmy z nimi o obciążeniach na treningu i realizowanych zadaniach. W trakcie przygotowań Łukasz nie zgłaszał obiekcji, dlatego jestem zaskoczony tą opinią - stwierdził na łamach Przeglądu Sportowego Remigiusz Rzepka.

W analizach bardzo często przewijał się temat wyboru bazy Biało-Czerwonych i ich pobytu w Soczi, gdzie panowały niesamowite upały. Dziś - kilka tygodni po klęsce na najważniejszej imprezie czterolecia - współpracownicy byłego selekcjonera obstają przy swoim i twierdzą, że w tym względzie do błędu nie doszło.

- Z przygotowań do turnieju jesteśmy zadowoleni. Dziś można się tylko zastanawiać nad wyborami personalnymi w Rosji: lepiej było postawić na piłkarzy doświadczonych, z określonym potencjałem motorycznym, czy młodszych i mniej doświadczonych - powiedział Rzepka.

ZOBACZ WIDEO Jerzy Brzęczek już rozmawiał z reprezentantami. "Lewandowski pozostanie kapitanem"

- Zastanawialiśmy się ze sztabem i, jeśli chodzi o miejsca zgrupowań oraz charakter jednostek treningowych, niczego byśmy nie zmienili. Wszędzie mieliśmy idealne warunki. Pracowaliśmy według rytmu, który sprawdził się przed Euro 2016 - dodał, zaznaczając, że temperatura w Soczi była podobna do tej, jaka towarzyszyła Biało-Czerwonym podczas meczów fazy grupowej.

Zgadzasz się ze zdaniem Remigiusza Rzepki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (22):

 • Krzysiek Michal Zgłoś
  Dla legi to był finał mecz z luxemburgiem
  • Tomasz Kobyliński Zgłoś
   Jeśli piłkarz i zarazem prezes PZPN, w trakcie przygotowań nie widzi nic zdrożnego w wypiciu trzech(3) piw to żaden cykl treningowy nie jest w stanie przygotować pijakom motoryki. Amen.
   Czytaj całość
   Przejrzyjcie na oczy.
   • Robert Zdun Zgłoś
    a co to taka cisza ? Nie ma winnych pouciekali basałyki jedne ! A gdzie jest Ajwen ? Przypomnimy troszeczkę histerii PZPN zatrudnił Tomasza Iwana. "Ajwen" zapewnia, że dopełni wszelkich
    Czytaj całość
    starań, aby zespół miał pełen komfort i mógł w spokoju przygotowywać się do kolejnych spotkań. Tak rozluźnił naszych piłkarzy tym komfortem, że i w lidze nie chce im sie grać Legia poniosła klęskę Pazdan już za słaby !
    Wszystkie komentarze (22)

    Komentarze (22)

    ×
    Wszystkie komentarze (22)
    PRZEJDŹ NA WP.PL