Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Piasta Gliwice Newspix / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: piłkarze Piasta Gliwice

Młody napastnik z Czech testowany przez Piasta Gliwice

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
20-letni Karsten Ayong jest testowany przez Piasta Gliwice. Kameruńczyk z czeskim paszportem jest zawodnikiem FK Pribram.

Karsten Ayong ostatnio reprezentował barwy czeskiego FK Pribram, w którym zaczynał dorosłą karierę. 20-latek w ubiegłym sezonie pomógł drużynie awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej. Napastnik rozegrał wówczas 28 spotkań drugiej ligi, w których zdobył sześć bramek. 

Kameruńczyk z czeskim paszportem w tym sezonie jeszcze ani razu nie wybiegł na boisko, mimo że w weekend odbędzie się już szósta kolejka tamtejszej ekstraklasy. 

Piłkarz ma na koncie dwa występy w reprezentacji Czech U-20. Ayong zadebiutował w październiku 2017 roku w starciu z Polską. Napastnik wszedł na murawę na ostatnie 13 minut rywalizacji. 

Karsten Ayong będzie testowany w Piaście Gliwice przez najbliższy tydzień. Jak dotąd w klubie jest trzech napastników: Michal Papadopulos, Piotr Parzyszek i Jorge Felix. Po pięciu kolejkach Lotto Ekstraklasy zespół Waldemara Fornalika jest na piątym miejscu.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Milik z golem, Zieliński trafił w poprzeczkę. Napoli wygrywa na inaugurację [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 2]

Czy Ayong podpisze kontrakt z Piastem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL