Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Pal Dardai Getty Images / Boris Streubel / Na zdjęciu: Pal Dardai

Nietypowy pomysł trenera Herthy Berlin. Apeluje o powiększenie bramek

Dawid Borek
Dawid Borek
Pal Dardai nawołuje do rewolucji w piłce nożnej. Trener Herthy Berlin apeluje, by zwiększono rozmiar bramek, co wpłynęłoby na atrakcyjność widowisk.

Podczas meczów na pełnowymiarowym boisku bramki mają 7,32 m szerokości oraz 2,44 m wysokości. Pal Dardai chce, by poprzeczka była zawieszona pół metra wyżej, a odległość między słupkami zwiększyła się o 50 centymetrów.

- Padałoby więcej goli, jak kiedyś. W przeszłości mecze kończyły się rezultatami 4:4, 5:3... To było piękne - mówi trener Herthy Berlin dla "Markischen Allgemeinen".

Serwis bz-berlin.de, wylicza, że w sezonie 1963/64 w Bundeslidze padało średnio 3,6 gola na mecz, natomiast w minionych rozgrywkach średnia ta wynosiła 2,8 bramki.

- W przeszłości bramkarze byli mniejsi, często mieli po 1,8 m wzrostu. Teraz jest inaczej, a bramki nie są do tego przystosowane - podkreśla węgierski trener.

ZOBACZ WIDEO Hit nie rozczarował! AC Milan wyrwał zwycięstwo w ostatniej minucie gry [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 1]

Pal Dardai jest trenerem Herthy Berlin od 2015 roku. Wcześniej reprezentował ten klub jako piłkarz (1997-2011). Ponadto w swojej karierze grał też w BVSC Dreher i Pecsi MSC.

W sezonie 2018/2019 mecze Bundesligi można obejrzeć na żywo w Internecie! Już od 24 sierpnia liga niemiecka dostępna na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot.

Czy popierasz pomysł trenera Herthy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

 • ja33 Zgłoś
  a nie lepiej mniejsze bramki np h= 1,70 m ,L= 3,00 m za to bramkarz nie wyższy niż 1,5 m.
  • ja33 Zgłoś
   i jeszcze cos.. na koniec meczu powinien być wybranuy kibic spotkania. W nagrodę powinien otrzymać talon uprawniający do goladania kolejnych meczów swoje drużyny do końca sezonu.
   Czytaj całość
   żadnych żółtych i czerwonych kartek , jesli to jhuz tylko dodatkowo nagrody
   • ja33 Zgłoś
    ja proponuje by byle 4 bramki dwie normalne + dwie wirtualne ale tylko dwóch bramkarzy. za strzelenie do wirtualnej piłkarz otrzymuje 10 tysięcy frankow szwajcarskich a za strzelenie do
    Czytaj całość
    normalnej(tej z bramkarzem) 15 tysięcy franków..karne powinni strzelac trenerzy a wolne prezesi druzyn.byle było wesolo
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL