Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mario LeminaGetty Images / Mark Runnacles / Na zdjęciu: Mario Lemina

Kosmiczny mandat piłkarza Southampton. Najwyższy w historii Wielkiej Brytanii

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
96 tys. funtów - na taką kwotę dostał mandat Mario Lemina, piłkarz Southampton. To ponad 450 tys. złotych. Co więcej, to najwyższa grzywna w historii Wielkiej Brytanii.

Mario Lemina trafił pod lupę policji po tym jak fotoradar zarejestrował przekroczenie prędkości. Nie podano natomiast, jak szybko jechał piłkarz Southampton. Co więcej, tak naprawdę policja nie wie, kto prowadził w tym momencie samochód. Nie wie tego także... Lemina. Policja trzykrotnie wysyłała listy do niego z prośbą o wskazanie kierowcy w momencie przekroczenia prędkości.

Lemina powiedział, że mógłby to być on, jego kuzyn lub brat, którzy również byli w samochodzie. Policja ostatecznie ukarała Leminę, właściciela samochodu. Dostał 18 pkt karnych oraz roczny zakaz prowadzenia auta. Jego konto uszczupli się o 96 tys. funtów, co jest najwyższą karą w historii przestępstw drogowych w Wielkiej Brytanii.

Policja obliczając wysokość mandatu trzykrotnie pomnożyła jego tygodniowe zarobki w Southampton. Kara mogłaby być jeszcze większa (144 tys.), gdyby Lemina nie przyznał się do winy.

Lemina do Southampton trafił rok temu z Juventusu za 17 mln euro. W tym sezonie wystąpił we wszystkich trzech meczach od pierwszej do ostatniej minuty.

ZOBACZ WIDEO Styczniowe zgrupowania reprezentacji Polski dla piłkarzy z Lotto Ekstraklasy mogą powrócić. Jerzy Brzęczek tłumaczy pomysłKomentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL