WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Łukasz Skwiot / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

"Die Welt" zachwycony, jak Bayern załatwił Lewandowskiego

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
"Nie musisz lubić Uli Hoenessa, ale sposób, w jaki rozwiązał sprawę Roberta Lewandowskiego, zasługuje na uznanie" - pisze niemiecka gazeta "Die Welt", która w obszernym artykule chwali Bayern Monachium, jak załatwił sprawę Lewandowskiego.

"Jego potężny doradca [Pini Zahavi - przyp.red.] wyciera dziś rany na czole. Nawet Robert Lewandowski zasługuje na pochwałę" - czytamy. "Zagubiony syn powrócił. Był już pogrążony w myślach" - dodaje autor tekstu.

Gazeta przypomina sytuację z sobotniego meczu Bundesligi. Robert Lewandowski strzelił bramkę uderzeniem zza pola karnego, a później kapitalnie piętą zagrał do Thomasa Muellera, który również zdobył gola. Obaj rzucili się sobie w ramiona. "'Chodź tutaj Lewy, znowu cię kochamy' - powiedział Mueller. "Ja też cię kocham" - odpowiedział Lewy" - pisze dziennikarz "Die Welt".

Przytacza słowa Hoenessa, który mówił, że Bayern zawsze miał pod kontrolą Lewandowskiego, ale jego doradców już nie. Rummenigge dodawał, że unikanie Zahaviego, który kilkukrotnie prosił o spotkanie, jest "dawaniem przykładu". "Die Welt" pisze, że "udało się" mając na myśli pozostanie Lewandowskiego w drużynie mistrza Niemiec. 

"Zahavi jest jednym z najpotężniejszych menedżerów, którzy są przyzwyczajeni do dyktowania spotkań klubom. A potem przychodzi Hoeness i mówi: - O, spójrz, Pini, pod koniec sierpnia jest koniec okna transferowego. Wtedy mam czas, możesz przyjść, moja żona zrobi kawę i przyniesie placka. Zahavi prawdopodobnie nie pojawił się o wpół do drugiej w niedzielę. Nie ma już o czym mówić. Wszyscy znów są szczęśliwi" - komentuje gazeta dodając, że "Lewandowski też jest szczęśliwy".

"Wiele klubów poddałoby się. (...) Nie ma sensu nosić psa na polowanie. Ale Bawarczycy byli uparci. Pokazali reszcie, jak należy postępować" - kończy "Die Welt".

Lewandowski jest w wyśmienitej formie na początku sezonu. W czterech meczach strzelił sześć bramek. Hoeness zapowiada, że Polak może pobić swój rekord i zdobyć aż 35 goli w Bundeslidze.

ZOBACZ WIDEO Nowe twarze w reprezentacji. Robert Lewandowski skomentował powołania

Czy Lewandowski za rok znów spróbuje odejść z Bayernu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (16):

    Pokaż więcej komentarzy (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL